Mobbinge Tepki!

Mobbinge Tepki!

Eğitim -İş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara, sendika üyelerinden tarih öğretmeni Erkan Erdoğan'a yönelik mobbing uygulanması iddiasıyla alakalı olarak bir basın açıklaması yaptı.

SENDİKA - 2017-01-08 11:33:58

Malatya Lisesi Tarih Öğretmeni Erkan Erdoğan'a karşı, okul müdürü Fevzi Kırık tarafından mobbing uygulanması iddiasıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Eğitim-İş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara, Erkan Erdoğan'ın alanında çok başarılı bir öğretmen olduğunu ve hem öğretmen arkadaşları, hem de öğrencileri tarafından sevilip sayılan biri olduğunu belirterek, "Buna rağmen okulda gerçekleştirilen mevzuata uygun olmayan işlemleri dillendirdiği için okul müdürü tarafından hakkında değişik zamanlarda soruşturma açılmış ve bu soruşturmalar sonucu aldığı cezalar yargı tarafından iptal edilmiştir" şeklinde ifadeleri öne sürdü.

YARGIYA BAŞVURACAĞIZ

Erkan Erdoğan'ın dilekçesinde yer alan, ders programları yapılırken, kendisine diğer öğretmenlerden farklı davranıldığı, öğrenci kulüplerinde görev verilmediği, sınıf öğretmenliği görevi verilmediği, başka öğretmenlerden kendisiyle konuşmamalarını, kendisi aleyhine ifade vermelerini, dışarıdan şahıslara kendisini arattırarak tehdit ettirdiği, öğrencileri çağırarak kendisinin Cumhurbaşkanımız aleyhine konuşup konuşmadığı şeklinde sorular sorduğu iddialarını dile getiren Kara, konuyla alakalı olarak okul müdürü ile görüştüklerinde, Erkan Erdoğan'la ilgili herhangi bir sorunu olmadığını, başarılı bir öğretmen olduğunu beyan etmesine karşın aynı davranışları tekrar ettiğini ve sendika olarak ilgili okul müdürüyle alakalı olarak yargıya başvuracaklarını belirtti.

KAYNAK:Busabah Malatya

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER
5846 Sayılı Telif Hakları Kanunu gereğince, bu sitede yer alan yazı, fotoğraf ve benzeri dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kesinlikle kullanılamaz. Bilgilerin doğru yansıtılması için her türlü Özen gösterilmiş olmakla birlikte olası yayın hatalarından site yönetimi ve editörleri sorumlu tutulamaz. sanalbasin.com üyesidir