Eğitim İş'te Seçim Süreci Başlıyor

Eğitim İş sendikasında olağan genel kurul seçim süreci şube,il ve ilçe seçimleri ile başladı.

Eğitim İş'te Seçim Süreci Başlıyor
Eğitim İş'te Seçim Süreci Başlıyor Admin

Eğitim İş Sendikasının 6. Olağan Genel Kurul süreci Genel merkez tarafından belirlenen seçim takvimi çerçevesince il ve ilçelerde yapılmaya başlandı.İstanbul 4 Nolu Şube yönetimine aday olan sendika üyeleri adaylıklarını açıklıyorlar.

Eğitim İş İstanbul 4 Nolu Şube Yönetim Kurulu,Denetleme,Disiplin Kurulu ve Genel merkez Delegeliğine aday olan sendika üyeleri adına grup sözcüsü olarak açıklama yapan Alkoç Turan Başgönül şu ifadeleri kullandı;

EĞİTİMİ İŞ’İMİZİN ÇOK DEĞERLİ ÜYELERİ

Mustafa Necati’nin devrimciliğinden, TÖS'ten, TÖB-DER'den, Köy Enstitülerinden, Fakir Baykurt’tan devraldığımız azim ve mücadeleyle kurulan Eğitim-İş'imizin 15. yılını yaşadığımız şu günlerde; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet'i, onun değerlerini ve öğretilerini; laik, bilimsel, demokratik ve ulusal eğitimi korumak ve geliştirmek üzere İstanbul 4’nolu şubemizde mücadele arkadaşımızla birlikte yola çıktık.

Hepimizin bildiği üzere önceki genel kurulumuz tüzüğümüze ve örgütsel kültürümüze uygun yapılmadığı için şube yönetim kurulu mahkeme kararı ile görevden alınmış ve yerine yine mahkeme tarafından kayyım heyeti atanmıştır. Sendikal tarihimizde bir ilk olarak kayyım heyetinin yürüttüğü bir genel kurul sürecini yaşamaktayız.  Belirtmiş olduğumuz bu gerekçelerle, şubemizdetüzüğümüze uygun, şeffaf, katılımcı, demokratik bir yönetim anlayışını kalıcı hale getirmek için yola çıktık.

Şubemizin içine girdiği dar boğazı açmak ve sendikamızın yurdumuzun genelinde gösterdiği başarıyı ve eğitim çalışanlarına verdiği umudu verebilmek için yola çıktık.

Eğitim-İş’i üyelerimizle buluşturmak ve şubemizi dayatılan siyasal aidiyetlerden kurtarmak için yola çıktık.

Bizler şubemizi sendikamızın aslolan çizgisine kavuşturmak ve bütün siyasal partilerden bağımsız kılmak amacı ile “GÜÇLÜ EĞİTİM İŞ GÜÇLÜ CUMHURİYET” hedefimizi ortaya koyarak yola çıkıyoruz.

Sendikal mücadelemizi daha ileriye taşımak ve etkin kılmak üzere, Eğitim İş’in siz değerli üyelerini; en puslu ve en ümitsiz dönemlerde dahi şaşmaz pusulamız olan Atatürk ilkeleri temelinde, sendikal mücadelemizde yanımızda olmaya çağırıyoruz. 

Sendikal örgütlenmemizin önündeki engelleri kaldırmak, örgütlü sendikal mücadeleye yönelik baskıları kırmak, gönüllü avukatlardan oluşturacağımız hukuk komisyonlarının desteği ile liyakatsiz idarecilerin eğitim çalışanlarına yönelik baskılarına dur demek; öğretmenlik mesleğine yönelik ayrımcı ve aşağılayıcı politikalara karşımücadele ederek akamete uğratmak için yola çıkıyoruz.

Sendika içi demokrasiyi hâkim kılmak,  üyelerimizin seçme ve seçilme haklarını kullanmalarını sağlamak, şeffaf ve katılımcı sendikal mücadeleyi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz.

Eğitim-İş’imiz kurulduğu günden bugüne ülkemizde ve hatta başka ülkelerde yaşanan emeğin ve çalışanların gündemi olan hemen hemen her konuya parmak basmakla kalmamış; bu süreçte ülkemizde yaşanan cumhuriyet karşıtı, cumhuriyetin kurucu felsefesi ve kurucuları ile ilgili sorunları olanlarla da mücadeleyi iş bilmiştir.

Bizlerde şubemizde Eğitim-İş’in yani eğitim emekçilerinin gündemlerini hayata geçirerek hep birlikte daha iyiyi ve güzeli bulmak için yola çıkıyoruz.Eğitim-İş, bu yolda Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim neferlerinin kalesidir. Bu kale dimdik ayakta kaldığı sürece Cumhuriyet'in aydınlanma devrimlerine içten ve dıştan yapılan hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır.

Mücadelemiz, ilk kuruluş gününün heyecanı ve yarın ne olacağının bilinciyle sürecektir.

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!

Yaşasın Eğitim-İş!

Ulu Önder’in dediği gibi; “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar”
Dinlenmemek üzere çıktığımız bu zor ama onurlu yolculuğumuzda, Emek Demokrasi ve Cumhuriyet mücadelemizde bizimle birlikte yürüyen, desteğini esirgemeyen bütün mücadele arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu demokratik yarışta aday olan tüm dostlara başarılar diliyoruz.
 
12 Eylül Cumartesi günü Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesinde gerçekleştirilecek olan genel kurulumuza tüm dostlarımızı bekliyoruz dedi.
eğitim iş istanbul 4 nolu şube seçim
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'den  Okullara  2021 Mali Yılı  Ödenekleri  Konulu Yazı
MEB'den Okullara 2021 Mali Yılı Ödenekleri Konulu Yazı
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER  EŞ DURUMU TAYİNİ DUYURUSU
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER EŞ DURUMU TAYİNİ DUYURUSU