Lozan Maddeleri Çöpe Diyen Milli Eğitim Müdürüne Talip Geylan’dan Tepki

İzmir Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Ayasofya’nın cami statüsüne geçirilmesinin ardından sosyal medya üzerinden tepki çeken 'Lozan' paylaşımı yaptı.

Lozan Maddeleri Çöpe Diyen Milli Eğitim Müdürüne Talip Geylan’dan Tepki
Lozan Maddeleri Çöpe Diyen Milli Eğitim Müdürüne Talip Geylan’dan Tepki Admin

Kiraz tarafından yapılan paylaşımda, “Pek fazla Cuma mesajı atmam. Ama bu Cuma başka Cuma. Bu milletin bu minareler gibi dimdik ayakları üzerinde dikilmesi iradesi gösterdiğinin sembolik ifadesidir Ayasofya’daki Cuma. Bize dayatılan Lozan kilidinin bir maddesini daha çöpe attık. Darısı diğer maddelerin… Hutbeler devletin bağımsızlığının ifadesidir. Kölelere Cuma farz değildir. Cuma özgür birey ve toplumlar içindir. İşte bu yüzden bu Cuma başka Cuma. Mübarek ve daim olsun” ifadeleri kullanıldı.

Bu açıklamalara tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sosyal medya hesabında şu açıklamalarda bulundu:

"Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü, sosyal medya paylaşımında Ayasofya’nın ibadete açılmasını “Lozan kilidinin bir maddesini çöpe atmak” olarak nitelendirmiş. Ancak cehaletimizden dolayı Ayasofya ile Lozan’ın ilgisini kuramadık.

Ayrıca sayın müdür “darısı diğer maddelerin” diyerek arzusunu beyan etmiş. Sayın müdürden Lozan kilidinin çöpe atılması gereken diğer maddeleri hakkında kamuoyunu ivedilikle aydınlatmasını bekliyoruz(!) ... Yazıklar olsun!

Yahu arkadaş siz eğitimcisiniz; neye hizmet ediyor, kime yaranmaya çalışıyorsunuz? ... Rabbim bu milletin yardımcısı olsun."

Türk eğitim sen Talip Geylan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
Kısıtlamalar Hafifletilecek mi?
MEB 2021 Müdür ve Müdür Yardımcılığı(EKYS) Sınav Tarihi Açıklandı
MEB 2021 Müdür ve Müdür Yardımcılığı(EKYS) Sınav Tarihi Açıklandı