>

Derslik Sayıları Artmazsa Eğer, Okullarda Sosyal Mesafeyi Korumak Çok Zor Olacak

Türkiye geneli derslik sayıları normalde yetersizken, 31 Ağustos'ta salgının gölgesinde açılacak okullarda öğrencileri ve öğretmenlerin sosyal mesafe kurallarına uymaları çok zor hatta imkansız olacak

Derslik Sayıları Artmazsa Eğer, Okullarda Sosyal Mesafeyi Korumak Çok Zor Olacak
Derslik Sayıları Artmazsa Eğer, Okullarda Sosyal Mesafeyi Korumak Çok Zor Olacak Admin

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz hafta yeni eğitim öğretim yılı çalışma takvimi açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa aldıkları kararla 31 Ağustos'ta açılacak olan okullarda alınacak önelmleri ve tedbirleri açıkladı.

Alınacak önlemler ve tedbirler şu anki okullarda uygulanması maalesef çok zor olacak.

Özellikle dersliklerin azlığından dolayı, öğrencilerin sosyal mesafeyi korumaları neredeyse imkansız gibi bir şey. Eğiitm sendikaları okullarda alınacak olan önlemler ve özellikle sosyal mesafeyi koruma kararlarının uygulanması çok olacak.Okullarda sınıf mevcudunun ortalama 25-35 olduğuna dikkat çeken sendikalar, 1 metrelik mesafeyi sağlamak için okullardaki öğrencilerin ancak yarısının sınıfa girebileceği görüşünde.

 
meb derslik sayısı artmazsa sosyal mesafeyi korumak mümkün değil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE  ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK  DİLEK LİVANELİ’NİN  BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI  EPSİLON’DAN ÇIKTI!
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK DİLEK LİVANELİ’NİN BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI EPSİLON’DAN ÇIKTI!