>

Bir zamanlar meslek lisesi memleket meselesiydi

Eğitim-İş Sendikası Nevşehir İl Başkanı İbrahim Demir, Nevşehir’de 4 tane okul binasının bu okullara ait pansiyon binalarının, ayrıca 34 odalı uygulama otelinin ve kapalı spor salonunun yıkılarak yerine millet bahçesi yapılmaya çalışılması eğitime vurulan en büyük darbe olacağına dikkat çekti.

Bir zamanlar meslek lisesi memleket meselesiydi
Bir zamanlar meslek lisesi memleket meselesiydi Admin

Eğitim-İş Sendikası Nevşehir İl Başkanı İbrahim Demir, Nevşehir’de 4 tane okul binasının bu okullara ait pansiyon binalarının, ayrıca 34 odalı uygulama otelinin ve kapalı spor salonunun yıkılarak yerine millet bahçesi yapılmaya çalışılması eğitime vurulan en büyük darbe olacağına dikkat çekti. Demir, "Pandemi döneminde; 4+4+4’e geçişin ilk ortaokul mezunlarının lise öğrenimlerine başlamaları nedeniyle, geçmiş dönemlere nazaran artı binlerce dersliğe ihtiyacın olduğu bir dönemde, okul binalarının yıkılarak burada öğrenim gören öğrencilerin sığıntı gibi diğer okulların binalarına katlarına üst üste balık istifi yapılması mesleki eğitime ve öğrencilerine yapılan en büyük kötülüktür. Geleceğimizin teminatı olan gençlerin eğitiminden daha önemli görülen millet bahçesinin, Nevşehir’de sanki başka yer yokmuş gibi, okullarımızın yıkılarak açılacak olan alana sıkıştırılması anlaşılır bir şey değildir. Bu mevcut okul binaları yıkılınca yenileri ne zaman yapılacak? Madem böyle bir proje vardı neden Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, bakım onarımı için bir yıl  önce 300-400  bin TL para harcandı. Bu Okullarının yıkılarak yerine yenilerini yapılmasının devlete olan  maliyeti nedir?. Vatandaşın paraları neden çarçur ediliyor? Şurası  unutulmamalıdır  ki, vatanı korumak çocukları korumakla başlar. Bu nedenle bin öğrencinin eğitim gördüğü, ülke ekonomisine katkı sağladığı okulların binalarını yıkarak Millet Bahçesi yapma hayalinden vazgeçin gençlerin geleceğiyle oynamayın!" diye konuştu.

http://www.fibhaber.comhttp://www.fibhaber.com/egitim/bir-zamanlar-meslek-lisesi-memleket-meselesiydi-h119237.htmlKaynak:Fibhaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE  ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK  DİLEK LİVANELİ’NİN  BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI  EPSİLON’DAN ÇIKTI!
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK DİLEK LİVANELİ’NİN BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI EPSİLON’DAN ÇIKTI!