SADECE BU ÖĞRETMENLER GERİYE DÖNÜK EK HİZMET PUANI ALABİLECEK

Milli Eğitim Bakanlıı Öğretmen Atama ve Yerdeğiştirme Yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre belgeye dayalı durumlarda geriye dönük ek hizmet puanı alınabilecek.

SADECE BU ÖĞRETMENLER  GERİYE DÖNÜK EK  HİZMET PUANI ALABİLECEK
SADECE BU ÖĞRETMENLER  GERİYE DÖNÜK EK  HİZMET PUANI ALABİLECEK Admin

YENİ EK HİZMET PUANI DEĞİŞİKLİĞİNDE BELGEYE DAYALI EVRAKLARDA GERİYE DÖNÜK HİZMET PUANI ALINABİLECEK   

GERİYE DÖNÜK BU FAALİYETLER DE PUAN GETİREBİLECEK YÜKSEK LİSANS DOKTORA BAŞARI,ÜSTÜN BELGESİ E-TWİNNİNG SERTİFİKASI 2.LİSANS MEZUNİYETİ  DİĞER BELGELER

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yeni Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlandı. Özelikle öğretmenlerin hizmet puanı hesaplaması ile ilgili önemli değişiklikler yapıldı.

Artık lisansüstü eğitim, ikinci lisans eğitimi, ulusal ve uluslararası projeler, TÜBİTAK projeleri, hakemli dergilerdeki makaleler, eTwinning projelerindeki çalışmalar, ulusal ve uluslararası yarışmalarda alınan dereceler de hizmet puanına eklenecek.

YENİ YÖNETMELİK İLE BİRLİKTE ÖĞRETMENLERE VERİLECEK YENİ EK HİZMET PUANLARI .... Öğretmenlerden; a) Doktora mezunu olanlara 90, b) Tezli yüksek lisans mezunu olanlara 50, c) Ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans eğitimi hariç olmak üzere; tezsiz yüksek lisans mezunu olanlara 30, ç) İkinci bir dört yıllık yükseköğrenim mezunu olanlara 10, d) Uluslararası bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 5, e) Ulusal bir hakemli dergide makalesi yayımlananlara en fazla üç makale olmak üzere her bir makale için 3, f) En fazla bir adet olmak üzere başarı belgesi alanlara 3, g) En fazla bir adet olmak üzere üstün başarı belgesi alanlara 4, ğ) En fazla bir adet olmak üzere ödül alanlara 5, h) eTwining programı kapsamında sertifikası bulunanlara 15, ı) Türk Patent ve Marka Kurumundan patent tescili alanlara her bir patent tescili için 30, i) Türk Patent ve Marka Kurumundan faydalı model tescili alanlara her bir faydalı model tescili için 20, j) Türk Patent ve Marka Kurumundan tasarım tescili alanlara her bir tasarım tescili için 10, hizmet puanı verilir.

 

öğretmen meb ek hizmet puanı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ  MEB’İN EKDERS  DÜZENLEMESİNİ  YARGIYA TAŞIDI
EĞİTİM İŞ MEB’İN EKDERS DÜZENLEMESİNİ YARGIYA TAŞIDI
ÖĞRETMENLER CANLI DERS SAATİ BASKISINDAN BUNALDILAR
ÖĞRETMENLER CANLI DERS SAATİ BASKISINDAN BUNALDILAR