MEB Normalleşme Sürecinde Alınacak Tedbirleri Resmi Yazı İle Bildirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Tüm Öğretmen Ve Okul İdarecilerine Bakan Ziya Selçuk İmzalı Resmi Yazı Gönderdi

MEB Normalleşme Sürecinde Alınacak Tedbirleri Resmi Yazı İle Bildirdi
MEB Normalleşme Sürecinde Alınacak Tedbirleri Resmi Yazı İle Bildirdi Admin

Salgın nedeniyle okulların erken tatil edilmesinin ardından 1 Haziran itibariyle ülke olarak tekrar normalleşme sürecine başladık. MEB yaz ayının gelmesiyle birlikte okul idarecilerine ve öğretmenlere yönelik Bakan imzalı resmi yazıo yolladı.

MEB okullara gönderdiği resmi yazıda normalleşme sürecinde okullarda yapılacak iş ve işlemler hakkında öğretmenleri ve okul idarecilerini uyardı.

81 İl valiliğine gönderilen resmi yazıda,  bazı öğretmenlerin ve idarecilerin koronavirüs sürecinde işini kolaylaştıracak kararlar duyuruldu.

MEB'in Valiliklere gönderdiği yazı şu şekildedir

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Personel Genel Müdürlüğü
Sayı : 16833931-903.05.03-E. 7259041 01.06.2020
Konu : Normalleşme ve Alınacak Tedbirler
DAĞITIM YERLERİNE
İlgi : 29.05.2020 tarihli ve 2020/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi.
Bir örneği ekte gönderilen ilgi Genelgede, Covid-19 salgını kapsamında 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında normalleşme ve alınacak tedbirler belirlenmiştir.
Bu çerçevede Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personel 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren, önceden olduğu şekilde görev yerlerinde çalışmaya başlayacaktır.
Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında bulunanlar, 19 Haziran 2020 tarihinden sonraki süreçte ilgi Genelge kapsamında değerlendirilecektir.
Bu süreçte personelden;
a) Yöneticiler hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde olanlar,
b) Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı (sağlık kurulu raporu, e-nabızdan alınacak belge veya ilaç raporlarıyla bu durumlarını belgelendirenler) bulunanlar,
idari izinli sayılacaktır.
Bu süreçte idari izinli sayılanlar görevlerini fiilen yerine gelirmiş sayılacak; mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacaktır. Bu kapsamda bulunan personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar, çağrıldıkları anda görevlerine dönecektir.
Diğer taraftan Bakanlığımız personelinin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile araçlarının dezenfekte işlemlerinin yapılması hususunda bütün birimler gerekli tedbirleri alacaktır.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Ziya SELÇUK Bakan
Ek: İlgi Genelge
Dağıtım:
-Merkez Teşkilatı Birimlerine
-81 İl Valiliğine
(İl Milli Eğitim Müdürlükleri)

meb tedbir personel
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER