Ali Yalçın'dan Yönetici Atamada Liyakat ve Öğretmenlik Meslek Kanunu Açıklaması

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN, yönetici atamalarında liyakat ve Öğretmenlik Meslek Kanunu çağrısında bulundu.

Ali Yalçın'dan Yönetici Atamada Liyakat ve Öğretmenlik Meslek Kanunu Açıklaması
Ali Yalçın'dan Yönetici Atamada Liyakat ve Öğretmenlik Meslek Kanunu Açıklaması Admin

2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’nde yer alan başlıkların hâlâ hayata geçirilmemiş olması, birçok sorunu aşmak için bir fırsat olarak önümüzde duran Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun somut bir adıma dönüştürülmemiş olması, eğitimde şiddet yaygınlaşmasına rağmen caydırıcı ve kalıcı tedbirlerin alınmamış olması, öğretmen yetiştirme konusunda ihtiyaç duyulan yeniliklerin yapılmamış olması, dünden beri devam eden kronik sorunların üzerine eklenmesi, eğitimi daha da istikrarsızlaştırmaktadır.

Öte yandan, bir sistemin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için yönetici kadroların liyakat merkeze alınarak belirlenmesi hayati derecede önemlidir. Liyakat sisteminde bir pozisyon için seçilen kişinin yeterli bilgiye, eğitime ve tecrübeye sahip olması gerekir. Üzerinde durulan yalnızca o görevin gerektirdiği niteliklerdir. Özellikle bir ülkenin, toplumun geleceğinin şekillendiği eğitimde yönetim kadrolarının nepotizmden, kayırmacılıktan uzak bir şekilde belirlenmesi, tabiri caizse geleceğin de adil şahitlik çerçevesinde belirlenmesi anlamına gelir. Zira yönetimde hâkim olan ilkeler ve kurallar toplumsal yaşamın işleyişini belirler.

Kamubiz

eğitim bir sen memursen ali yalçın meb yönetici atama liyakat meslek kanunu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kibar KASTEL     2020-05-31 Komedyenlik mi yapıyor acaba. Yoksa öğretmenleri iyice aptal yerine mi koyuyor. Umarım sadece komedyen olmaya çalışıyordur. Yedikleri bunca kul hakkından sonra neyin liyakatından söz ediyor. İnsanda biraz olsun ar duygusu olur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ  MEB’İN EKDERS  DÜZENLEMESİNİ  YARGIYA TAŞIDI
EĞİTİM İŞ MEB’İN EKDERS DÜZENLEMESİNİ YARGIYA TAŞIDI
ÖĞRETMENLER CANLI DERS SAATİ BASKISINDAN BUNALDILAR
ÖĞRETMENLER CANLI DERS SAATİ BASKISINDAN BUNALDILAR