SENDİKALARDAN ÖĞRETMENLERİN CAMİDE GÖREVLENDİRİLMESİNE TEPKİ

Öğretmenlerin Cuma namazında görevlendirilmesine sendika genel başkanlarından tepki geldi.

SENDİKALARDAN ÖĞRETMENLERİN CAMİDE GÖREVLENDİRİLMESİNE TEPKİ
SENDİKALARDAN ÖĞRETMENLERİN CAMİDE GÖREVLENDİRİLMESİNE TEPKİ Admin

Dün basında yer alan haberlerde, İstanbul'da bazı ilçelerde öğretmenlerin Cuma günü camilerde toplu olarak cemaatle kılınmaya başlanacak cuma namazında görevlendirilmeye başlandığı ifade edildi.Sitemizde de yer alan haberde;

Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan ve 29 Mayıs'ta toplu ibadete açılacak olan camiler için öğretmenlerin görevlendirildiği ortaya çıktı. Öğretmenlere, camiye gelenlere maske ve dezenfektan dağıtma görevi verildiği öğrenildi. Karara itiraz eden öğretmenlere ise “Gönüllü olmazsanız, biz görevlendiririz” denildi.

 

İlçe Milli Eğitim müdürlükleri, ilçe camilerinde görev alacak en az 200 erkek öğretmene ihtiyaç duyulduğunu belirterek, okul müdürlerinden görevlendirme yapmalarını istedi.

“WHATSAPP GRUPLARINA GÖNDERİLDİ”

Okul müdürleri, İlçe Milli Eğitim müdürlerinden gelen talimat üzerine, öğretmenlerin de içinde olduğu WhatsApp gruplarına İçişleri Bakanlığı’nın genelgesini gönderdi.

Manisa’daki bir ilçe milli eğitim müdürünün, öğretmenlere ilettiği mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Genelge doğrultusunda, gönüllü 200 erkek öğretmene ihtiyaç vardır. Sadece Cuma namazı saatinde, namaz kılınan yerde sosyal mesafe, hijyen, maske gibi konularda görev yapılacak olup, polis desteği sağlanacaktır. Görev süresi, Cuma namazı boyunca ortalama bir saat kadardır. Görev alacak arkadaşların, sonraki görevlendirmelerde bu durumu göz önüne alınacaktır.”

TÜRK EĞİTİM SEN ve EĞİTİM İŞ'TEN TEPKİ GELDİ

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda öğretmenelri maraba olarak göremezsiniz dedi.İşte Talip Geylan'ın o mesajları;

Eğitim  İş sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım'da TELE1 televizyonunda katıldığı canlı bağlantıda yapılan zorunlu görevlendirmeyi eleştirerek,Eğitim İş üyesi öğretmenlerin pandemi sürecinde uzaktan eğitimde elinden gelenin fazlasını yaptığını,öğretmenin görevlerinin belli olduğunu,bu tür farklı görevlerin gönüllülük esasına göre yapılmasını,Eğitim İş üyesi öğretmenlerin görev tanımları dışındaki bu tür görevlendirmeleri kabul etmeyeceğini belirtti.

İşte Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım'ın açıklamaları,

 

İlgili Haberimiz

Öğretmenlere 'zorunlu' cuma namazı görevi

eğitim iş türk eğitim sen orhan yıldırım talip geylan öğretmen cami görevlendirme
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETİCİ: YENİ GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİK TASLAĞI PAYDAŞLAR İLE PAYLAŞILMALIDIR
ÖĞRETİCİ: YENİ GÖREVDE YÜKSELME YÖNETMELİK TASLAĞI PAYDAŞLAR İLE PAYLAŞILMALIDIR
Öğretmenlerin Seminerleri 24 Ağustos'ta Başlayacak
Öğretmenlerin Seminerleri 24 Ağustos'ta Başlayacak