>

ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILAN BASKI VE TEHDİT KABUL EDİLEMEZ

Anadolu Eğitim Sen sendikasından yapılan açıklama

ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILAN BASKI VE TEHDİT KABUL EDİLEMEZ
ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILAN BASKI VE TEHDİT KABUL EDİLEMEZ Admin

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde adına iletişim denilirse yöneticilerin öğretmenlerimizle elektronik ortam ve sosyal medya üzerinden iletişimleri artmıştır. Bu süreçte milli eğitim müdürlükleri ve eğitim kurumları yöneticilikleri bir eğitimci kimliğine yakışmayacak şekilde emir vermekte, LGS sınavında görev almak istemeyen öğretmenlerimize baskı ve tehditte bulunmaktadır. Bunu asla kabul etmediğimizi belirtmek isteriz. 

Konuyla ilgili Anadolu Eğitim Sendikası olarak bakanlığa başvurduk ve milli eğitim müdürlüklerinin uyarılmasını talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

Sayı :1589-20/5627​​​​​​​​ Tarih:21/05/2020

Konu: Öğretmenlerimize Yapılan Baskı ve Tehdit Kabul Edilemez

 

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

İlgi:     a)T.C. Anayasası

b) Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi

c) 14/07/1965 tarih ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu  

           d) 19/08/2016 Tarihli Merkezi Sistem Sınav Yönergesi

 

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde adına iletişim denilirse yöneticilerin öğretmenlerimizle elektronik ortam ve soysal medya üzerinden iletişimleri artmıştır. Bu süreçte milli eğitim müdürlülükleri ve eğitim kurumları yöneticilikleri bir eğitimci kimliğine yakışmayacak şekilde emir vermekte, LGS sınavında görev almak istemeyen öğretmenlerimize baskı ve tehditte bulunmaktadır. Bu süreçte ne yazık ki bir çok örneğini gördük. Bunun son örneği Samsun İli Vezirköprü İlçesinde yaşanmış, LGS’de görev tercihinde bulunmayan öğretmenlerin yaklaşık 5km’lik uzaklıktaki TahtaköprüKöyünde bol oksijenli gün geçirecekleri dolayısıyla resen görevlendirme olarak uzak bir yere gönderileceği mesaj yoluyla iletilmiştir. Anadolu Eğitim Sendikası olarak bunu asla kabul etmediğimizi belirtmek isteriz.

Yöneticilerin üslubuna dikkat etmesi, bir eğitimci kimliği ile yazdıklarına ve taleplerine dikkat etmesi, büyük önem arz etmektedir. Milli eğitim müdürlüklerinin konu ile ilgili uyarılması ve etik kurallara uymayan, iletişime dikkat etmeyen yöneticilerle ilgili yasal sürecin başlatılmasını talep etmekteyiz. Yapılan çalışmalar sonucunda sendikamıza bilgi verilmesi hususunda; 

Gereğini arz ederiz.

 

Anadolu Eğitim Sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE  ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK  DİLEK LİVANELİ’NİN  BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI  EPSİLON’DAN ÇIKTI!
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK DİLEK LİVANELİ’NİN BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI EPSİLON’DAN ÇIKTI!