"ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI" KARS'TA

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" dijital platformda devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'da Bakanlık binasında ekranların karşısına geçiyor, illerde bulunan meslektaşları ve aileleri ise evlerinde...

Admin

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda buluşmanın adresi Kars'tı. Meslektaşları Ziya Öğretmen'i Türk bayraklarıyla karşıladı. Kars'ta görev yapan öğretmenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a ayak basışının 101. yıl dönümünde birlik ve beraberlik dileklerini paylaştılar, mübarek Kadir Gecesi'nin tüm dünyaya ve ülkemize sağlık ve huzur getirmesini dilediler. Bir gün önce Kağızman ilçesinde yapılan operasyonda şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi'nin acısı da tazeydi. Türk bayrakları onun için de evlerin en özel köşesinde asılıydı. 


Buluşmada öğretmenler Bakan Selçuk'a sorularını yöneltti ve önerilerini paylaştı. 

Edebiyat öğretmeni Ümmühan Tetik gençlere yazdığı şiiri okudu, Öğretmen Murat Erkmen'in ilkokul öğrencisi kızı da şiiriyle coşkuya katıldı. 

Öğretmenleri öğrencilerinin Kars davetini Bakan Selçuk'a iletti. Çocuklar Ziya Öğretmen'i top oynamak için okullarına bekliyordu. Bakan Selçuk, memnuniyetle daveti kabul ettiğini belirtti.  

Kars'taki öğretmenlerin de öğretmen akademisi isteği vardı. Selçuk, meslektaşlarına, ulusal uluslararası pek çok akademisyenin desteğiyle Kars Öğretmen Akademisi'nin hemen kurulacağı müjdesi verdi.

Bakan Selçuk, özel selam isteklerini de kırmadı, Kadriye Kaya'nın öğrencilerine "Sizi çok seviyorum" diye seslendi. 

Yeni eğitim yılında da canlı derslere devam istekleri vardı. Ziya Öğretmen "Siz yeter ki isteyin. Biz sizin için her türlü imkânı hazırlarız." diye yanıtladı. 

Öğretmen Murat Çelik de ilçelerindeki seferberliği anlattı. İhtiyaç sahibi öğrencileri el birliğiyle desteklediklerini ve yeni doğum yapmış öğretmenlerin bile uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerini yalnız bırakmadığını, canlı dersler yaptığını dile getirdi.

meb ziya selçuk öğretmen kars
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER