EBA ve Ek Ders Ücretinin İlişkisi Yoktur

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), bilindiği gibi 16 Mart 2020 tarihinden beri koronavirüs sebebiyle okullarda eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı.

EBA ve Ek Ders Ücretinin İlişkisi Yoktur
EBA ve Ek Ders Ücretinin İlişkisi Yoktur Admin

Verilen ara sonrasında EBA TV üzerinden öğrencilerin eğitim öğretime devam etmesi sağlandı. Televizyonun yanı sıra eba.gov.tr’den deiçerikler sunuldu. Nisan ayı sonu itibarıyla da canlı dersler başlatıldı.

EBA Canlı Ders Ek Ders İlişkisi Var Mı?

 Konuyla ilgili oldukça soru gelmektedir. Bu noktada şunu söylememiz doğru olacaktır: EBA’da canlı ders gönüllülük esasına dayalıdır. Ek ders ücretinin EBA ile hiçbir ilgili yoktur. Öğretmen, isterse bu dersi yapar.

 Çeşitli il ve ilçelerden gelen şikayet yazılarında okul müdürlerinin canlı dersleri zorunlu tuttuğu, çeşitli raporlar ve haftalık yapılanlarla ilgili okul idaresine veri gönderilmesi gerektiği gibi gönüllülük esasına dayalı konularda baskı uygulanmaktadır.

 Öğretmen, canlı ders başta olmak üzere öğrenci ile iletişiminin nasıl olacağına, canlı ders yapıp yapmayacağına, ödevlendirme konusuna ve hemen her şeyle ilgili ne yapıp ne yapmayacağına kendisi karar verir.

 Dolayısıyla okul müdürlerinin bu tarz baskılar kurması doğru olmadığı gibi, yetkileri kapsamında da değildir.

Mebpersonel.com

MEB EBA CANLI DERS
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER