Anadolu Üniversitesi Rektörü istifa etti

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı

Anadolu Üniversitesi Rektörü istifa etti
Anadolu Üniversitesi Rektörü istifa etti Admin

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Şafak Ertan Çomaklı, düzenlediği toplantıda sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

Çomaklı, AÜ Rektörlük Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 8 ay önce eski bir rahatsızlığının nüksettiğini belirterek şunları dile getirdi:


"Rahatsızlığım aşırı noktalara vardı. Doktorlar sürekli dinlenmem gerektiğini söyledi. Açıköğretim sınavlarının bitmesini bekledim. Sağlık sorunum ciddi noktalara ulaştı, ben de affımı istedim. Cumhurbaşkanımız ve YÖK Başkanı'ndan affımı isteyerek istifamı sundum. Sağlığım çok önemli. Benim 3 çocuğum var, 45 yaşındayım ve çok ciddi sağlık sorunu yaşıyorum. Yapacak çok şey var ama çıkamıyorum. Ayaklarımdaki rahatsızlıklar, ciğerimdeki sorun uç noktaya ulaştı, gitmiyor artık. Emin olun çok hüzünlüyüm. İstifamın kabul edileceğinden eminim.

Herkese teşekkür ediyorum. Biz hedefimize vardık, yapacaklarımızı yaptık. Tüm çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Bir yerden sonra artık sağlığıma dikkat etmem gerekiyor."

SKANDAL CANLI YAYINLARI GÜNDEM OLMUŞTU

Çomaklı, instagram hesabından yaptığı canlı yayınla gündeme gelmişti. Canlı yayının nasıl yapıldığını iyi bilmeyen Çomaklı’nın öğrencilerle diyalogları sosyal medyada tepki çekmişti. Bir öğrencisinin “siyaset yapma sınavları iptal et” mesajı üzerine öğrencisine gülerek parmak sallayan Çomaklı, “Lan sen… Ders çalış ders çalış… Valla anama derim sizi… Parçalar sizin hepinizi ha!… Kafanızı gözünüzü kırar…” demişti.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖR İSTİFA
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
O ülkede okulların açılmasıyla kapanması bir oldu!
O ülkede okulların açılmasıyla kapanması bir oldu!