>

ÖĞRETİCİ: Öğretmenler Yalnız ve Sahipsiz Değillerdir!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ pandemi sürecinde öğretmenlere verilen zorunlu görevler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerin şu süreçte fedakarca görev yaptığını belirten ÖĞRETİCİ, bu çalışmaları görmeyen idari amirlere öğretmenlerin yalnız ve sahipsiz olmadığını söyledi. Açıklamaları şöyle;

ÖĞRETİCİ: Öğretmenler Yalnız ve Sahipsiz Değillerdir!
ÖĞRETİCİ: Öğretmenler Yalnız ve Sahipsiz Değillerdir! Admin

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koranavirüs pandemisi nedeniyle okullarda 16 Mart’tan itibaren yüz yüze eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitime geçilmiştir. Uzaktan eğitime geçilen ilk günden itibaren öğretmenlerimiz öğrencilerini bu sürece dahil ederek elindeki tüm imkanlarla öğrencilerinin bu süreci daha az kayıpla atlatması için fedakarca çalışmıştır, çalışmaya devam etmektedir. Uzaktan eğitim sürecinde gerek canlı derslerle, gerek öğrencileri ile birebir iletişimle aktif bir şekilde görev almıştır. Uzaktan eğitimin haricinde Meslek liselerinde fedakarca çalışarak şu süreçte maskeden solunum cihazına kadar ihtiyaç olan malzemeleri üretmiş, gönüllü olarak yer aldığı vefa sosyal destek gruplarında 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamış ve buna benzer bir çok faaliyette gönüllü görev almışlardır. Durum bu iken bazı idari amirlerin öğretmenleri nasılsa evde çalışmıyorlar diye düşünülerek istekleri dışında ve koruyucu malzemeler dahi olmadan yolda araç içindeki vatandaşların ateşini ölçmekten, yardım kolileri dağıtmaktan hediye paketleri dağıtmaya kadar zorunlu görevlendirildiklerini gördük.  Şimdi de tanımadığı bir polis memuru tarafından aranarak otogarda kimlik kontrolü görevi verildiği söylenen öğretmen bu görevi kabul etmeyince kınama cezası verilmiştir. Tanımadığı biri tarafından aranan öğretmen arkadaşımız ne yapacaktı? Tanımadığı birinden gelen telefona itibar mı edecekti?

Öğretmenlerimiz şu dönemde olağanüstü fedakarlık gösterirken bazı idari amirlerin ‘zaten çalışmıyorlar’ düşüncesi ile öğretmenlere zorunlu görev yüklemeleri kabul edilemez… Böyle bir idari anlayışla bir yere varılamaz.  Öğretmenlerimize değer vermek, sahip çıkmak öncelikle o idari amirlerin görevi olması gerekir. Öğretmenlerimiz yalnız ve sahipsiz değillerdir…

 

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

 

Anadolu Eğitim Sen Mehmet Alper Öğretici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
2021 Yılı YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE  ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK  DİLEK LİVANELİ’NİN  BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI  EPSİLON’DAN ÇIKTI!
DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENLERİ LİSTESİ’NE ADINI YAZDIRAN İLK TÜRK DİLEK LİVANELİ’NİN BİR DİLEK YETMEZ ADLI KİTABI EPSİLON’DAN ÇIKTI!