Okullar Eylül'de mi açılıyor?

Korona virüs ile mücadele kapsamında 13 mart tarihinden bu yana uzaktan eğitime devam eden okullar eylül'de mi açılacak?İşte normalleşme sürecine göre okulların açılma tarihi

Okullar Eylül'de mi açılıyor?
Okullar Eylül'de mi açılıyor? Admin

Korona virüs ile mücadelde kapsamında ve vaka sayılarının kontrol altına alınması için okullar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan radikal bir karar ile 31 mayıs tarihine kadar tatil edilmiş ve eğitim öğretimin EBA platformu ve EBA tv kanalları aracılığıyla yapılacağı duyurulmuştu.

Diğer yandan ülkemizdeki vaka sayılarında gerçekleşen düşüş ve hastalığın kontrol altına alınmasıyla birlikte normalleşme için hazırlıklar başladı.

Aşama aşama planlanan normalleşme sürecindeki en önemli noktalardan birisi de okulların açılması.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı tüm programlarda okulların açılacağı tarih ve süreç ile ilgili olarak Bakanlığın her türlü senaryoya karşı planının olduğu açıklamıştı. 

1 Haziran tarihinin de bu senaryolardan birisi olduğunu söylemişti.Eğer vaka sayılarında bir artış olmaz ise ve bilim kurulu onaylar ise okulların bu tarihde kademeli olarak açılabileceğini söylemiş ve bunun kesin bir tarih olmadığı vurgulamıştı.

Tüm bu gelişmelerin yanında Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan AK PARTİ MYK’da normalleşme süreci ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında hazırlanan 4 aşamalı eylem planı gündeme geldi.

Açıklanan bu normalleşme planına göre ;

OKULLAR İÇİN TARİH EYLÜL

Okulların açılması için Eylül ayı beklecek. Erdoğan'ın onayına sunulan planda  okullar 1 Eylül’den başlayıp yıl sonuna kadar devam edecek. 31 Aralık 2020’de kamu tam kapasite olarak çalışacak fakat bazı toplantılar telekonferans ile yapılmaya devam edecek. Okullar açılacak fakat öğrenci ve öğretmenler bazı tedbirlerle okula gidecek. Hijyen kurallarına dikkat edilecek.Okul yönetimleri tüm tedbirleri alacak.

 

KAYNAK: WWW.MEBPERSONEL.COM
okul eylül öğrenci
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER