MEB'den Telafi Eğitim Açıklaması

MEB'den Telafi Eğitim Açıklaması

MEB'den Telafi Eğitim Açıklaması
MEB'den Telafi Eğitim Açıklaması Admin

MEB'den Telafi Eğitim Açıklaması. Mili Eğitim Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden talefi eğitimlerin tanıtımını yapan bir resmi yazı paylaştı. İşte O resmi yazı:

 

 Telafi Eğitimi Nedir

      Nasıl Yapılır?
Bireysel sosyal ya da doğal olay/olguların ortaya çıkarmış olduğu olumsuz sonuçlar nedeniyle kendi yaş ve öğrenme düzeyine uygun sosyal ve akademik becerilere sahip olmayan kişilerin gerekli becerileri kazanabilmesi için kişilere özel uygulanan eğitim programlarıdır. Telafi eğitimde yüz yüze yöntemlerin yanı sıra uzaktan eğitim seçenekleri de kullanılabilir. Telafi eğitimin etkili olabilmesi için kişilerin öğrenme kayıplarının doğru tespit edilebilmesi ve buna uygun bir telafi eğitimin planlanması gerekir.

MEB TELAFİ EĞİTİM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
BU MU ADALET!     2020-05-10 Malesef bazen kas yapalim derken goz cikariyoriz.Benim nester vurulmasini iatedigim okul mudurleri.4 Yilini doldurmus,okul tercih doneminde hizmet puani daha buyuk kisiler okul tercihi yaparken diger okul mudurleri acikta kaldi.Okul mudurlugu norm acigi da olmayinca ogretmenlige donus yapti.Tekrar okul muduru olk icin de sinava tabi tutuldu.Zaten sinavda gisterdigi basari sonucu okul muduru olan ve sahada basari saglayan bu insanlara en azindan 2023 yilina kadar sinavsiz okul tercih hakki taninmali.Sizden ricam bunu ilgili kuruma iletmeniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteler açılabilecek mi? Dersler uzaktan mı? YÖK ne karar aldı?
Üniversiteler açılabilecek mi? Dersler uzaktan mı? YÖK ne karar aldı?
Öğretmenevleri Twitter'da Gündem Oldu
Öğretmenevleri Twitter'da Gündem Oldu