İl Dışı Atamalarda Oluşan Taban Puanlar Açıklanmalıdır

İl dışı atama dönemlerinin bilinmeyen ve değerlendirmeden uzak bir tarafı vardır.

İl Dışı Atamalarda Oluşan Taban Puanlar Açıklanmalıdır
İl Dışı Atamalarda Oluşan Taban Puanlar Açıklanmalıdır Admin

İl dışı atama dönemlerinin bilinmeyen ve değerlendirmeden uzak bir tarafı vardır. Bunun en büyük nedeni son yapılan iller arası atama hizmet puanlarının bilinmemesidir. Çünkü iller arası atama ile oluşan minimum puanlar yaklaşık 6 yıldır yayınlanmamaktadır. Ancak öğretmenlerimiz il dışı atama döneminde bir umut düşüncesiyle iller arası yer değiştirme atamalarına başvuru yapmaktadırlar. Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına konu ile ilgili başvuru yaptık ve öncelikle 2019 yılında atamalarla oluşan taban puanların 2020 iller arası atama başvurularından önce, ardından 2020 yılı iller arası atamalarda oluşan taban puanların atamalardan sonra yayınlanmasını talep ettik.

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

 

 

 

Sayı :  1584-20/2622                                                                                      Tarih:04/05/2020

Konu: İl Dışı Atamalarda Oluşan Taban Puanlar Açıklanmalıdır

                                                           

 

 

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

İlgi:  a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği             

         b) 09/10/2003 Tarih ve 25269 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Bilgi Edinme Hakkı Kanunu

             Bilindiği üzere öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri ilgi a) yönetmeliği çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak öğretmenlerimiz her atama döneminde bir umut diyerek bir önceki yıla ait atamalarla oluşan taban hizmet puanlarını bilmeden başvurularını yapmaktadırlar. Belirtmek gerekir ki; yaklaşık son 6 yıldır iller arası atamalarda oluşan taban puanlar bakanlığınız tarafından yayınlanmamaktadır.

           Öncelikle 2019 yılında atamalarla oluşan taban hizmet puanların 2020 iller arası öğretmen atama başvurularından önce, ardından 2020 yılı iller arası atamalarda oluşan taban hizmet puanların atamalardan sonra yayınlanmasını ilgi b) kanunu çerçevesinde talep etmekteyiz.


Gereğini arz ederiz.

 

anadolu eğitim sen aes öğretmen il dışı yerdeğiştirme
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
BU MU ADALET!     2020-05-10 Malesef bazen kas yapalim derken goz cikariyoriz.Benim nester vurulmasini iatedigim okul mudurleri.4 Yilini doldurmus,okul tercih doneminde hizmet puani daha buyuk kisiler okul tercihi yaparken diger okul mudurleri acikta kaldi.Okul mudurlugu norm acigi da olmayinca ogretmenlige donus yapti.Tekrar okul muduru olk icin de sinava tabi tutuldu.Zaten sinavda gisterdigi basari sonucu okul muduru olan ve sahada basari saglayan bu insanlara en azindan 2023 yilina kadar sinavsiz okul tercih hakki taninmali.Sizden ricam bunu ilgili kuruma iletmeniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti