TELEFONUNUZA SMS GELMEDİYSE MASKE ALMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

Ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşların eczanelere gidip T.C kimliklerini ve SMS kodunu iletmeleri gerekiyor

TELEFONUNUZA  SMS GELMEDİYSE  MASKE ALMAK İÇİN  NE YAPABİLİRSİNİZ?
TELEFONUNUZA  SMS GELMEDİYSE  MASKE ALMAK İÇİN  NE YAPABİLİRSİNİZ? Admin

Ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşların eczanelere gidip T.C kimliklerini ve SMS kodunu iletmeleri gerekiyor. Bu bilgileri veren vatandaş cep telefonlarına gelen doğrulama kodunun ardından ücretsiz maskelerini alacak.20-65 yaş aralığındaki vatandaşların telefonlarına kod gelerek eczanelerden ücretsiz maske alacak. Peki telefonuna kod gelmeyen vatandaşlar ne yapacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada bu konuya açıklık getirdi. Bakan Koca, “Maskeler vatandaşımız ücretsiz dağıtılacak. Mesaj gelmeyen kişiler için de eczaneye müracaat edildiğinde kimlik doğrulaması ile maskelerini alabilecekler” dedi.

maske sms telefon eczane
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Semra     2020-04-29 Kod gelmedi. Eczanede kimlik doğrulaması nasıl bişeyse.... iki defa denedim, sıranız gelmemiş diyor. Salgın bitene kadar gelir mi bilmiyorum. Hem maske kullanımını mecburi tutup hem maske satışını yasaklayıp hem de 1 aydan fazladır 5 maskeyi insanlara ulaştıramayıp insanları mağdur etmek.... Allah insaf versin...
Nazmi     2020-04-28 9 kez müracaat ettim, kod gelmedi. Söylendiği gibi dün eczaneye gittim, kontrol ettiler, adım yokmuş listede. Hiç maskem olmadı. Birileri gerçeği bilmiyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti