ULUSAL TARİHİMİZİ YALANLARLA DEĞİŞTİREMEZSİNİZ!

Eğitim İş Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Emine Çalık, Cumhurbaşkanı tarafından Türk Tarih Kurumu'na yapılan atamaya ilişkin sendikamızın görüşlerini içeren açıklama yayımladı.

ULUSAL TARİHİMİZİ YALANLARLA DEĞİŞTİREMEZSİNİZ!
ULUSAL TARİHİMİZİ YALANLARLA DEĞİŞTİREMEZSİNİZ! Admin

Bugüne dek Cumhuriyet tarihinden kurucusu Atatürk'ü anmadan bahsederek, vatanı satan padişahları adeta Kuva-yi Milliye'nin gizli şefi ilan ederek ulusal tarihimizi çarpıtan iktidar, tam da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümünden bir gün sonra, manidar bir hamle daha yapmıştır.

Gurur kaynağı olan tarihimiz doğru aktarılsın ve resmiyete kavuşsun diye Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulan Türk Tarih Kurumu'nun başına, Ensar Vakfı'nın yöneticisi olan Ahmet Yaramış atanmıştır.

Yani aynı zamanda dünyaya armağan edilen tek çocuk bayramı olan 23 Nisan'ın hemen ertesinde, bu ülkenin 45 çocuğuna yönelik cinsel istismar skandallarıyla gündeme gelen sözde bir vakfın yöneticisi, devletin en önemli ve en köklü kurumlarından birinin başına getirilmiştir!

Eğitim-İş olarak Cumhurbaşkanı’nın kararıyla yapılan bu atamayı kınıyoruz! Devletin atamalarda hakkaniyetli davranması anlamına gelen liyakat yok sayılarak vakıf ve derneklerin atamalarda referans kabul edilmesini kınıyoruz! Bizzat Atatürk'ün kurdurduğu bu kurumun düşürüldüğü durumu kınıyoruz!

Günbegün bir kamu hizmeti olması gereken eğitime, hukuksuz protokollerle paydaş edilen; tarikatların konsensüsü niteliğindeki vakıfların, bürokrasiye serpiştirilmesini kınıyoruz!

Ve uyarıyoruz: Güneşi balçıkla sıvayamazsınız! Tarihi yalanla değiştiremezsiniz! Makamları değiştirin, kitapları değiştirin ama her ulusal bayramda tekrar anlayacaksınız ki bu ülkenin insanlarının içinden Cumhuriyet ve Atatürk sevgisini silemeyeceksiniz!

Ulusal tarihimize yönelik sabotaj timleri varsa, görevi zamanında bizzat Başöğretmen'den aldığı için gelecek nesillere tarihi dosdoğru anlatacak eğitim neferleri de var!

Eğitim-İş var!

Eğitim İş Kocaeli 1 Nolu Şube AdınA Şube Başkanı

Emine ÇALIK

Eğitimiş Kocaeli Emine Çalık
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?