Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Köy Enstitülerini övenler eziktir yorumu

Köy Enstitülerinin 80. kuruluş yıldönümünde anma mesajı yayımlayanlara Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Köy Enstitülerini övenler eziktir yorumu geldi.

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Köy Enstitülerini övenler eziktir yorumu
Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Köy Enstitülerini övenler eziktir yorumu Admin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Köy Enstitüsülerinin kuruluş yıl dönemi olan 17 Nisan tarihi nedeniyle twiteer adresinden  "yaparak , yaşayarak güçlüklerle başa çıkmayı öğreten bir eğitim anlayışı sunan Köy Enstitüsü modeli her türlü siyasi tartışmanın dışında, ortaya koyduğu pedagojik yaklaşımla iz bırakmıştır. Kuruluşunun 80. yılında emeği geçenlere rahmet ve minnetle…" paylaşımıyla emeği geçenleri rahmet ve minnetle anmıştı.

Bu twit sonra MEB'in son müsteşarı Yusuf Tekin'de "Her yıl 17 Nisan geldiğinde, tepeden inmeci modernleştiricilerde Köy Enstitüsü sevdasını dillendirme modası ortaya çıkıyor. " şeklinde bir açıklama yaprak bir eleştiri getirmişti. 

Köy Enstitülerine dair bir eleştiride Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'dan geldi.

Genel Başkan Ali Yalçın Necip Fazıl Kısakürek'in Köy Enstitülerine dair sözünü paylaraşarak Köy Enstütülerine methiyler dizmek ve aşırı minnet duymak gib bir ezikliğimiz olmadı ve olmayacak diyerek paylaşım yaptı .

Ali Yalçın'ın  O Tweeti.

Üstad Necip Fazıl’ın “Anadolu çocuğunun ruh mezbahasıdır” diye nitelediği, amacın; ‘komünist anlayışın kurulması için girişilen bir hareket’ olduğunu kaydettiği ‘Köy Enstitüleri’ni göklere çıkarmak, methiyeler dizmek ve aşırı minnet duymak gibi bir ezikliğimiz olmadı/olmayacak.

Bu paylaşım bir nevi başta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olmak üzere  Köy Enstitülerine dair minnet duyanları, kendi gözlerinde bir eziklik olarak gördüklerine dair  bir beyan olmuştur.

İşte O Paylaşımlar.

eğitim birsen ali yalçın köy enstitüleri meb ziya selçuk yusuf tekin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?