ÖZEL OKULLARDA ÖĞRENCİ NAKİLLERİ NEDEN YAPILAMIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci nakil ve geçiş işlemlerini niçin durdurdu? Özel okullardan öğrenciler neden nakil yapamıyor ?

ÖZEL OKULLARDA  ÖĞRENCİ NAKİLLERİ NEDEN YAPILAMIYOR?
ÖZEL OKULLARDA  ÖĞRENCİ NAKİLLERİ NEDEN YAPILAMIYOR? Admin

Milli eğitim bakanlığı korona virüs ile mücadele kapsamında okulların uzaktan eğitime geçtiğini açıkladıktan sonra acil durumda olmayan birçok iş ve işlemi de ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.
Normal eğitim öğretim devam ettiği zamanda öğrencilerin başka okullara nakil olma istekleri de korona virüs tedbirleri kapsamında durdurulan işlemlerden bir tanesi. Yani okulların kapalı olduğu şu günlerde özellikle özel okul öğrencileri okullar arası nakil başvurusu yapamıyor.

Normalde okullar da nakil ve geçiş başvurusu, aralık ve mayıs ayları hariç olmak üzere her ayın ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne yapılır.

Başvuru, öğrencinin nakil şartlarını taşıması hâlinde naklen gidilmek istenilen okul müdürlüğüne e-Okul sistemi üzerinden iletilir. Onay veya ret işlemi nakil istenilen okul müdürlüğünce e-Okul sistemi üzerinden ayın son iş günü çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir.

Aslında tüm bu işlemler elektronik ortamda yapılmaktaydı. Okulların kapalı olduğu bu günlerde aslında yine aynı işlemler diğer tüm işlemlerin yapıldığı E devlet platformu üzerinden devam etmesinin önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Yani veliler yine aynı şekilde e devlet üzerinden başvuruda bulunarak öğrencinin nakil başvurusunu yapabilmelidirler.
Her ne kadar öğrenci nakil ve geçiş işlemlerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında durdurulduğu açıklansa da bu hamle aslında özel okulları kurtarmak için alınan bir karar gibi görünüyor.
 

MEB ÖZEL OKUL ÖĞRENCİ NAKİL
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?