2020 İl Dışı Öğretmen Yer Değiştirme AtamalarıYapılacak Mı?

2020 İl Dışı Öğretmen Atamaları Yapılacak mı?

2020 İl Dışı Öğretmen Yer Değiştirme AtamalarıYapılacak Mı?
2020 İl Dışı Öğretmen Yer Değiştirme AtamalarıYapılacak Mı? Admin

2020 İl Dışı Öğretmen Atamaları Yapılacak Mı? İşte Cevabı haberimizde. Bilindiği üzere il içi ve il dışına bağlı öğretmenlerin yer değiştirme atamaları her yıl Mayıs-Haziran aylarında yapılmaktadır. Bu yıl koronavirüs önlemleri nedeniyle okullarda eğitim-öğretim faaliyetlerine ara verilmesi daha önce MEB takviminde de açıklanan il dışı öğretmen atamalarını etkileyecek mi sorusu akıllara geldi.  Bugün sosyal medya paylaşım sitesi instagramdan MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu bu konuda sorulan soruya cevap vererek akıllardaki soru işaretlerini giderdi.

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'ya bir öğretmen "Sn Müdürüm İl dışı yer değişikliği olacak mı?" şeklinde bir soru  sordu. Hamza Aydoğdu cevap olarak "Evet" yazdı. Yani daha önce MEB atama ve yer değiştirme takviminde de açıklandığı gibi bu yıl da il dışına bağlı yer değiştirme atamaları yapılacak. Başvurular ise Mayıs ayı içerisinde alınacak.  iİl dışı yer değiştime atamalarından önce il içi yer  değiştirme atamaları yapılacaktıır.

Kaynak:Mebpersonel

meb öğretmen atama yerdeğiştirme
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
BU MU ADALET!     2020-05-10 Malesef bazen kas yapalim derken goz cikariyoriz.Benim nester vurulmasini iatedigim okul mudurleri.4 Yilini doldurmus,okul tercih doneminde hizmet puani daha buyuk kisiler okul tercihi yaparken diger okul mudurleri acikta kaldi.Okul mudurlugu norm acigi da olmayinca ogretmenlige donus yapti.Tekrar okul muduru olk icin de sinava tabi tutuldu.Zaten sinavda gisterdigi basari sonucu okul muduru olan ve sahada basari saglayan bu insanlara en azindan 2023 yilina kadar sinavsiz okul tercih hakki taninmali.Sizden ricam bunu ilgili kuruma iletmeniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti