CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAĞINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'na Video Konferansla Katıldı. Erdoğan Toplantı Sonrası, Hafta Sonu Uygulanan Sokağa Çıkma Yasaklarının Önümüzdeki Hafta Sonları Da Devam Edeceğini Açıkladı. Karara Göre 17 Nisan Cuma Gecesi Saat 24.00'Ten 19 Nisan Pazar Gecesi Saat 24.00'E Kadar Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA  YASAĞI OLACAĞINI AÇIKLADI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA  YASAĞI OLACAĞINI AÇIKLADI Admin

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, sokağa çıkma yasağını bu kez 5 gün önceden açıkladı ve “17 Nisan Cuma gecesi saat 24.00'ten 19 Nisan Pazar gecesi saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden bütün vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum”  dedi. Erdoğan, CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu için "mitomani hastası" suçlamasında da bulundu. 

SOYLU DA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferansla toplanan Bakanlar Kurulu'na başkanlık etti. Toplantıya istifası reddedilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı

Huber Köşkün’den toplantıya başkanlık eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 10 Nisan günü açıklana sokağa çıkma yasağının ardından yaşana kaosun tekrar etmemesi için gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, önümüzdeki hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanması kararı alındığını açıkladı: “17 Nisan Cuma gecesi saat 24.00'ten 19 Nisan Pazar gecesi saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden bütün vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum.”

‘BAKANIMIZ GÖREVİNE DEVAM EDİYOR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını reddettiğini hatırlatan Erdoğan şunları söyledi:

“İçişleri Bakanımızın hassasiyetini takdirle karşıladım. Terörle mücadele, tabii afetler sonrası yürütülen çalışmalar, koronavirüs salgınında kamu güvenliğini sağlamada başarılarına şahit olduğum bakanımız görevlerine devam ediyor. Sayın bakanımız görevine devam ediyor. Verdiği destek için de Sayın Bahçeliye teşekkür ediyorum.” 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti