YALAN HABERLERE EN GÜZEL CEVAP GEMLİK’TEN

Eğitim İş Sendikası üyelerine Vefa Sosyal Destek Grubuna katılmamak için dilekçe imzalattılar haberi yapanlara en güzel cevap Bursa Gemlik'ten geldi.

YALAN HABERLERE  EN GÜZEL CEVAP  GEMLİK’TEN
YALAN HABERLERE  EN GÜZEL CEVAP  GEMLİK’TEN Admin

Dün tek bir merkezden servis edildiği belli olan haberlerde Eğitim İş Sendikasının üyelerine Vefa Sosyal Destek Grubuna katılmamak için dilekçe imzalatdığı yalanı haber yapılmıştı.Durumun böyle olmadığının en güzel cevabı Bursa Gemlik'ten gelen bu haberde görüldü.

Eğitim İş Gemlik Şubesi ve Gemlik Türk Halk Müziği Korosu üyesi öğretmenler, Vefa Sosyal Destek Grubu’na erzak desteğinde bulundu.

Koronavirüsün neden olduğu Covid-19 hastalığının yaygınlaşmasıyla 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri kişiler ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasına sınırlama getirilmişti. Özellikle yaşlı ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlara destek olmak amacıyla Kaymakamlık bünyesinde kurulan ve Gemlik Belediyesi’nin de altyapı desteği sağladığı Vefa Sosyal Destek Grubu’na öğretmenlerden de önemli destek geldi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın dayanışma çağrısına kulak veren Eğitim İş Sendikası’na bağlı öğretmenler ile Gemlik Türk Halk Müziği Korosu üyeleri, kendi imkanları ile topladıkları erzak paketlerini Gemlik Belediyesi’ne teslim etti.

“Öğretmenler mücadeleye hazırdır”

Konu ile alakalı değerlendirme yapan Eğitim İş Gemlik Şubesi Başkanı ve Gemlik Türk Halk Müziği Koro Şefi Erol Akbaş, “İçinde bulunduğumuz zor durumda korona belasından ötürü evlerinde oturmak zorunda kalan hem 65 yaş üzeri, hem de işlerinde sıkıntı yaşayanlara destek olmak amacıyla erzak paketleri temin ettik” dedi. Akbaş “Bu kampanyaya katılan ve desteklerini esirgemeyen değerli öğretmen ve koro üyelerimize teşekkür ederim. Eğitim İş öğretmenleri gerek okullarda gerekse sosyal hayatta her daim mücadeleye hazırız. Lütfen sizler de gerekmedikçe sokağa çıkmamaya, kişisel temizliğinize özen gösterin” şeklinde konuştu.

Kaynak:Sonhaber16

Bursa YeniDönem Gazetesi

Yeni Marmara gazetesi

Eğitim Haberci sitesi olarak soruyoruz:Dün yalan haberleri sitelerinde yayımlayan siteler bu haberi de yayımlayabilir misiniz?

Yoksa siz sadece gerçeklerin değilde size servis edilen haberlerin yanında mısınız?

eğitim iş gemlik vefa sosyal yardım
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Demir 'Kadına Siyasette ve Yönetim Kademelerinde Eşit Temsil Sağlanmalıdır'
İbrahim Demir 'Kadına Siyasette ve Yönetim Kademelerinde Eşit Temsil Sağlanmalıdır'
ENGEL OLMAZSAK ENGEL KALMAZ
ENGEL OLMAZSAK ENGEL KALMAZ