LGS SINAVI ERTELENECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki bazı sınavların ertelenmesi, LGS’nin (Liselere Geçiş Sınavı) tarihiyle ilgili de soru işaretlerine neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, son olarak nisan ayında yapacağı sınavları erteledi ve sınav takvimini yeniden oluşturdu. Peki, LGS’de bir değişiklik yaşandı mı, sınav ertelendi mi? İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katıldığı bir programda ‘Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav ertelenecak mi?’ sorusuna verdiği yanıt….

LGS SINAVI ERTELENECEK Mİ?
LGS SINAVI ERTELENECEK Mİ? Admin

Corona virüsü nedeniyle ÖSYM ve MEB bünyesindeki bazı sınavlar için erteleme kararına varıldı. Nisan ayında yapılacak yakın tarihli sınavların ertelenmesi ardından gözler LGS (Liselere Geçiş Sistemi) tarihine çevrildi. Peki, LGS ile ilgili herhangi bir gelişme yaşandı mı? LGS sınavı ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı. "Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki sınav ertelenir mi?" şeklindeki soru üzerine de Bakan Selçuk, "Prensip olarak hedefimiz sınavı ertelememek. Koşullar uygun olduğunda sınavı ertelemenin doğru olduğunu düşünmüyoruz ama zaruri bir durum olursa, zorunlu bir durum olursa ertelenebilir. Ertelenmesi halinde tedbirlerimizi almakla yükümlüyüz. Biz bu tedbirleri de aldık. Aldığımız tedbirleri anlatmak için 'ertelenirse eğer diye...' konuşuyoruz yoksa ertelemek gibi bir amacımız yok." değerlendirmesinde bulundu.

Hürriyet

Meb lgs sınav
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
İlkokullar tekrar 5 yıl olması için imza kampanyası başlatıldı
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?
Dönüşümlü eğitim' mi başlayacak?