İlkokullarda Bu Dersin Saati Artacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu geçtiğimiz günlerde

İlkokullarda  Bu Dersin Saati Artacak?
İlkokullarda  Bu Dersin Saati Artacak? Admin

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a talimat verdiğini, ilkokullardaki Beden Eğitimi ve Oyun dersi ile ilgili düzenlemenin yapılacağını açıklamıştı.

 Bilindiği gibi ilkokullarda Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  dersleri dışındaki tüm derslere sınıf öğretmenleri girmektedir. Bakanın açıklaması Beden Eğitimi ve Oyun derslerinin ders saatlerinin artırılması ve branş öğretmenlerinin derse girmesi yönünde çalışmaların olduğunu akıllara getirdi. 

 İlkokullarda halihazırda 1, 2. ve 3. sınıflarda 5 ve 4. sınıflarda 2 saat haftalık olarak Beden Eğitimi ve Oyun dersleri okutulmaktadır. Bu ders saatlerinin artırılması sözkonusu olduğunda 1.,2. ve 3. sınıflarda haftalık 6 veya 7 saate, 4. sınıflarda ise haftalık 3 veya 4 saate çıkarılması gündeme gelecektir.

 Ders saatleri artırılmasa bile yönetmelik değişikliği ile ilkokullarda Beden Eğitimi ve Oyun derslerine Beden Eğitimi Öğretmenleri girerse bu branştan oldukça fazla öğretmen ihtiyacı doğacaktır. Uygulama hayata konulduğunda Türkiye genelinde en az 25 bin Beden Eğitimi öğretmeni açığı oluşacaktır.

meb ders okul ilkokul
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
O ülkede okulların açılmasıyla kapanması bir oldu!
O ülkede okulların açılmasıyla kapanması bir oldu!