Eğitim İş’ten Atatürk’e Hakaret Eden Öğretmene Tepki

Eğitim İş KOnya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit Atatürk’e hakarete düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi.

Eğitim İş’ten Atatürk’e Hakaret Eden Öğretmene Tepki
Eğitim İş’ten Atatürk’e Hakaret Eden Öğretmene Tepki Admin

Değerli basın mensupları ,bugün burada, maalesef,  ülkemizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e karşı, yapılan ve özellikle de son zamanlarda iyice tırmanışa geçen, saldırılar ve karalamalar için toplanmış bulunmaktayız.

Selçuklu ilçesine bağlı olan ,Öğretmen Fethiye Onsun İlkokulu’nda güya bir öğretmen olan Emine Yetkin isimli kişi tarafından, kendisine emanet edilen öğrencilerimize Mustafa Kemal ATATÜRK için burada dile getiremeyeceğimiz şekilde hakaretlerde bulunmuş ve bu iddia ile hakkında gerekli idari soruşturma açılmıştır.

Bu şahsın facebook paylaşımlarını basın açıklamamızın sonunda sizlere dağıtacağız.

Değerli arkadaşlar, bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK tür.

Maalesef okullarımızda üzülerek görüyoruz ki, tarihini, fesli kadir gibi meczuplardan öğrenen, cumhuriyete karşı, Atatürk’e karşı ileri derecede alerjisi olan yöneticiler ve öğretmenler peydah olmuştur.

Artık bıçak kemiğe dayanmıştır.

İktidar gücünü arkasına alarak, cumhuriyet düşmanlığı yapan, Atatürk düşmanlığı yapan her kim olursa olsun karşısında bizi yani Eğitim-İşi bulacaktır.

Bu öğretmen hakkında Konya Valiliği’nin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı soruşturmayı tüm birimlerimizle dikkatlice takip edileceğinin bilinmesini isteriz.

Ayrıca bu kişi hakkında pazartesi günü cumhuriyet savcılığına suç duyurumuzu da yapacağız.

Konya’mızda, okullarımıza maalesef  bakanlığın iznini alarak  giren tüm dernek, vakıf , cemaat ve bil cümlesine ve ayrıca çocuklarımıza, cumhuriyetimizi ve Atamızı kötülemeye, dinsiz göstermeye ,aşağılamaya kalkışan buna yeltenen herkese ama herkese sizlerin aracılığı ile bir mesaj vermek isteriz.

Biz bu yola baş koyduk, Eğitim-İş olarak bizim derdimiz, ne koltuk, ne mevkii ne güç, ne de herhangi bir şey, bizim derdimiz ülkemiz ve çocuklarımız.

İşte bu yüzden , sonucu ne olursa olsun, Atamıza ve Cumhuriyetimize dil uzatan veya uzatmayı düşünen kim veya kimler varsa ,bilsinler ki karşılarında EĞİTİM-İŞ i bulacaklar. 22.02.2020

                                                                  Özgür Ulaş YİĞİT

                                                         Eğitim-İş Konya Şube Başkanı

Eğitim iş Konya Özgür Ulaş Yiğit Mustafa KEMAL Atatürk Hakaret Sosyal medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EVDE DOĞRU ZAMAN YÖNETİMİ TAVSİYELERİ
EVDE DOĞRU ZAMAN YÖNETİMİ TAVSİYELERİ
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ YAYIMLANDI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ YAYIMLANDI