EĞİTİMDE GELECEĞE BAKIŞ ŞURASI TOPLANACAK

Eğitim İş Sendikası tarafından "Eğitimde Geleceğe Bakış" şurası toplanacak.

EĞİTİMDE GELECEĞE BAKIŞ ŞURASI TOPLANACAK
EĞİTİMDE GELECEĞE BAKIŞ ŞURASI TOPLANACAK Admin

Türkiye Öğretmenler Sendikası’nın (TÖS) 1968’de düzenlediği ‘’Devrimci Eğitim Şurası’ndan esinlenerek 9-10-11 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz “Eğitimde Geleceğe Bakış" Başlıklı Eğitim Şurası’nın Merkez Komisyonları çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Eğitim alanında uzman isimler, akademisyenler ve öğretmenlerden oluşan; “Çocuk ve Eğitim”, “Eğitim Hakkı”, “Öğretmenlik Mesleği”, “Öğrenim Kademeleri ve Yönlendirme”, “Eğitim Örgütü ve Yönetimi” ana başlıklarındaki beş Merkez Şura Komisyonunun toplantıları, Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Şura Danışmanımız Ali Çakıroğlu le Danışma ve Düzenleme Kurulu Üyelerimizin de katılımıyla gerçekleştirildi.

“Eğitim-İş Demokratik Eğitim Köprüsü”nün yapı taşlarını; komisyonlarımızın ve komisyonlara özveri ile destek veren üyelerimizin alın terleri şekillendirecektir.

Eğitim-İş, “Her çocuğun nitelikli eğitim hakkı olduğu; devletin ve toplumun da bu hakkı yerine getirme görev ve sorumluluğu bulunduğu” anlayışı ile “Başta dezavantajlı çocuklarımız olmak üzere, tüm çocuklarımızın nitelikli eğitime erişmesi” için “davranışı ile örnek, uğraşı ile öncü” olma çabasını sürdürecektir.

Şura hakkında tüm bilgilerin yer aldığı bir internet siteside kurulmuş durumda.wwwegitimdegelecegebakis.com adresinden şura hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkün.

egitimhaberci.com

EĞİTİM İŞ EĞİTİM GELECEĞE BAKIŞ ŞURA EĞİTİMDE GELECEĞE BAKIŞ ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ VELİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EVDE DOĞRU ZAMAN YÖNETİMİ TAVSİYELERİ
EVDE DOĞRU ZAMAN YÖNETİMİ TAVSİYELERİ
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ YAYIMLANDI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ YAYIMLANDI