CEMİL KILIÇ BERAAT ETTİ

Eğitim İş Sendikası üyesi Cemil Kılıç mahkemede hakkında yapılan suçlamalardan beraat etti.Eğitim İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada,

CEMİL KILIÇ BERAAT ETTİ
CEMİL KILIÇ BERAAT ETTİ Admin

Sendikamızın İstanbul 4 No’lu Şube yöneticisi, ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği Fatih Şubesi'nin kurucusu olan ilahiyatçı Cemil Kılıç, eğitimdeki din öğretisinin laikliğe aykırı biçimde yapılmasını ve gericileşen eğitim müfredatını eleştirdiği sosyal medya paylaşımları için yargılandığı davada beraat etti.

Yazdığı kitaplar ve yazılarla tarikatları eleştiren, zorunlu din dersini laikliğe aykırı olduğu için yargıya taşıyan, devletin din dersi adı altında, belli bir mezhebin öğretilerini dayattığını sendikacı kimliğiyle kamuoyuna açıklayan Kılıç, Akit gazetesi gibi yandaş medya kuruluşlarınca da hedef gösterilmişti.

Sözkonusu yargı kararı; üyemiz Cemil Kılıç’ı laiklik ilkesinin ve sendikacılığın gereklerini yerine getirdiği için kılıflar bularak cezalandırmaya çalışanlara bir yanıt olmuştur. Eğitim-İş olarak üyemizin dimdik arkasındayız.  Yoldaşımız Cemil Kılıç asla yalnız değildir!

MEB CEMİL KILIÇ EĞİTİM İŞ MAHKEME BERAAT
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Coşkun ERBAYRAM     2020-02-15 Sayın CEMİL KILIÇ MÜKEMMEL BİR İNSAN VE OĞLUM YAŞINDA.. KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUM VE YÜCE ATATÜRK İZİNDE YOLU AÇIK OLSUN DİYORUM.. HAYATIMDA İLK KEZ AYDIN BİR İLAHİYATÇI GÖRÜYORUM, BENCE DİYANETİN BAŞKANI OLMASI GEREKİYOR..
Mustafa Kemal     2020-02-11 Allah iftiralardan korusun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM İŞ  MEB’İN EKDERS  DÜZENLEMESİNİ  YARGIYA TAŞIDI
EĞİTİM İŞ MEB’İN EKDERS DÜZENLEMESİNİ YARGIYA TAŞIDI
ÖĞRETMENLER CANLI DERS SAATİ BASKISINDAN BUNALDILAR
ÖĞRETMENLER CANLI DERS SAATİ BASKISINDAN BUNALDILAR