MEB'de Özür Grubu Mağdurları İl-İlçe Emri Bekliyor

MEB'de özür grubu tayinlerinde ataması yapılmayan öğretmenler il-ilçe emri bekliyor.

MEB'de Özür Grubu Mağdurları İl-İlçe Emri Bekliyor
MEB'de Özür Grubu Mağdurları İl-İlçe Emri Bekliyor Admin

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 2020 yılı ocak dönemi kadrolu öğretmenlerin özür grubu(aile birliği, sağlık, güvenlik, engellilik vb.) durumlarına yönelik tayin işlemleri sona erdi, atamalar, görevden ayrılmalar ve başlamalar yapıldı.

 Bakanlığın yaptığı atamaya göre  il içinde 19.587 iller arasında 5.554 olmak üzere toplam 25.141 öğretmenden 973468512 kur'a numarasıyla hizmet puanı üstünlüğü ve tercihler dikkate alınarak bilgisayar ortamında yapılan değerlendirme sonucunda 4.834 il içi, 4.292 il dışı olmak üzere toplam 9.126 öğretmenin mazeret durumuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirmeleri gerçekleştirildi.

  Atama sonucunda 16.015 öğretmenin yer değiştirme işlemleri norm yetersizliği sebebiyle gerçekleştirilemedi. Öğretmenler arasında kendisi veya 1. dereceden yakınında acil sağlık problemi olanlar başta olmak üzere, eş tayini mağdurları, güvenlik sebebi ile yer değiştiremeyenler, engellilik durumları ve diğer sebeplerden dolayı mağdur olanlar bakanlıktan il ve ilçe emri verilmesini talep ediyor.

 Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı son yıllarda il ve ilçe emrine sıcak bakmasa da mağdur olan yaklaşık 16 bin öğretmenin özür grubu sebepleri açısından acil bir şekilde yer değiştirmesi gerekiyor.

MEB ÖĞRETMEN ATAMA ÖZÜR GRUBU AİLE
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
EBA'ya Girişte Yaşanan Sıkıntılar İçin Bakan Selçuk'tan Açıklama
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER
MEB'DEKİ BELİRSİZLİKLER