Yüzlerce öğrenci ölümden döndü

Kocaeli Körfez ilçesi Çamlıtepe Mahallesi’nde bulunan Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri dakikalarla ölümden döndüler.

Yüzlerce öğrenci ölümden döndü
Yüzlerce öğrenci ölümden döndü Admin

Edinilen bilgilere göre dün saat 16:00 sularında bir kısım öğrenci okuldan çıktıktan hemen sonra bir kısım öğrencinin de çıkış saatine dakikalar kaldığı esnada, okulun bahçesinde bulunan tonlarca ağırlığındaki okul adının yazılı olduğu totem şiddetli rüzgarın etkisiyle devrildi. Totemin okulun çıkış kapısına doğru devrildiği ve betonarme güvenlik kulübesi ile bir kamelyayı paramparça ettiği görüldü.
YÜZLERCE ÖĞRENCİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Totemin şayet okulun çıkış anında ya da teneffüs anında devrilmiş olması büyük bir facianın kaçınılmaz olacağını gösterdi. Totemin devrildiği esnada güvenlik kulübesinde bayan güvenlik görevlisinin bulunduğu ve totemin devrilmesini fark ederek kulübe içinde masanın yanına doğru kendisini atmasıyla totemin altında kalmaktan kurtulduğu ve kendi çabasıyla yıkılan kulübenin penceresinden dışarı çıktığı ifade edildi. Güvenlik görevlisinin ayağında ve elinde hafif sıyrıklar olduğu belirtildi. 
DEFALARCA YAZI YAZILMIŞ
Totemin devrilmesi ile birlikte olayın arkasındaki  büyük ihmallerin de ortaya çıktığı ifade ediliyor. Okul müdürlüğünce yaklaşık 6 kez yazı yazıldığı ve totemin kaldırılmasının istendiği ancak bir takım kişilerce  okulun dev harflerle yazılmış adının bulunduğu yerde kalmasının istendiği, bu yüzden totemin kaldırılmadığı iddia edildi. 
HAFİF RÜZGARDA DA SALLANIYORMUŞ
Yine öğrencilerin iddiasına göre; hafif rüzgarlı havalarda totemin adeta sallandığı ve hatta öğrenciler arasında ne zaman yıkılacağı konusunda esprilere konu olduğu belirtildi. 
MİLANGAZ VİNÇ GÖNDERDİ
Okulun yapımını gerçekleştirerek Milli Eğitime devreden Milangaz şirketi tarafından totemin devrilmesinin ardından gönderilen vinç ile totem kamelya ve güvenlik kulübesinin üzerinden kaldırıldı. 
KAMELYA DA BİR ÖĞRENCİ VARMIŞ
Totemin yıkılmadan saniyeler önce kamelya da oturan bir öğrencinin yerinden kalktığı ve kamelyadan uzaklaşarak ölümden döndüğü belirtildi. Totemin devrildiği esnada çıkan gürültü nedeniyle okulda bulunan öğrencilerin deprem olduğunu zannettiği de ifade edildi.

TOTEM KIRILDIĞI İÇİN DEVRİLMİŞ

Totemin tonlarca ağırlığındaki demir gövdesinin monte edildiği yerden sökülmediği ancak demir gövdesinin kırıldığı için devrildiği görüldü.

öğrenci totem tabela
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİAMOND CHALLENGE İLK KEZ TÜRKİYE’DE BÜYÜK ÖDÜL 100.000 $
DİAMOND CHALLENGE İLK KEZ TÜRKİYE’DE BÜYÜK ÖDÜL 100.000 $
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Pedagojik Formasyon' Uyarısı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Pedagojik Formasyon' Uyarısı