Üniversite sınavı başvuruları ne zaman başlayacak?

YKS başvuruları için heyecan başladı. Üniversite hayalini gerçekleştirmek isteyen milyonlarca genç 2020 YKS başvurularının başlamasını bekliyor. İşte ÖSYM takvimine göre YKS tarihleri

Üniversite sınavı başvuruları  ne zaman başlayacak?
Üniversite sınavı başvuruları  ne zaman başlayacak? Admin

YKS başvuru kılavuzu ne zaman yayımlanacak? 2020 YKS sınavı ne zaman? soruları eğitimlerine üniversitede devam etmek isteyen ve sınav için hazırlıklarını yapan gençlerin gündeminde. İşte 2020 YKS sınavı ile ilgili detaylar...

YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

 

3 oturumda yapılacak YKS (TYT - AYT - YDT) sınavının başvuruları, ÖSYM'nin takvimine göre 6 Şubat 2020'de başlayacak ve 3 Mart'ta sona erecek. YKS ile ilgili tüm detaylar ise ÖSYM'nin önümüzdeki günlerde yayımlayacağı 2020 YKS başvuru kılavuzu ile netleşecek.

2020 YKS NE ZAMAN?

Yine ÖSYM'nin takvimine göre, YKS'nin 1. oturumu olan TYT 20 Haziran'da, 2. ve 3. oturumu olan AYT ile YDT de 21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. YKS sonuçlarının da 23 Temmuz 2020 tarihinde erişime açılması planlanıyor.

TYT, AYT VE YDT NEDİR?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT): YKS’nin 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) tüm adaylar için zorunludur (2019-TYT puanı 200 ve üzeri olanlar, istedikleri takdirde 2020-TYT’ye girmeden YKS’nin diğer oturumlarına girebileceklerdir.)

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT): İsteğe bağlıdır.

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT): İsteğe bağlıdır.

YKS'YE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar sınava başvurabilirler.

YKS TYT AYT ÜNİVERSİTE SINAV BAŞVURU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİAMOND CHALLENGE İLK KEZ TÜRKİYE’DE BÜYÜK ÖDÜL 100.000 $
DİAMOND CHALLENGE İLK KEZ TÜRKİYE’DE BÜYÜK ÖDÜL 100.000 $
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Pedagojik Formasyon' Uyarısı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Pedagojik Formasyon' Uyarısı