Nazillili Mücahit öğretmen için yardım kampanyası başlatıldı

Nazillili öğretmen Mücahit Doğan'ın kök hücre nakli için gereken 200 bin liranın toplanması amacıyla Aydın Valiliği onayı ile yardım kampanyası başlatıldı.

Nazillili Mücahit öğretmen için yardım kampanyası başlatıldı
Nazillili Mücahit öğretmen için yardım kampanyası başlatıldı Admin

Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi öğretmeni olan Mücahit Doğan, 8 ay önce antrenmandan dönerken evinin önünde araçtan indiği sırada kalp krizi geçirdi. Dilli soluk borusuna kaçan Doğan, sağlık ekiplerinin müdahalesiyle ölümden döndü.

Hastane yolunda üç kez duran kalbi yeniden çalıştırılan Doğan, Nazilli Devlet Hastanesi'nde iki ay yoğun bakımda tutuldu. Beyinde 'hipoksi' nedeniyle hareketsiz yatağa bağımlı hale gelen Doğan, yoğun bakımdan aynı hastanenin palyatif servisine alındı. Mücahit öğretmen için bir umut ışığı ortaya çıktı. Kök hücre tedavisi için İstanbul'daki özel bir hastaneden randevu alındı. Hastane Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'nın onayı ile tedavisi uygun görülen Mücahit öğretmenin kök hücre tedavi masrafı SGK tarafından karşılanmıyor. Hastanenin 200 bin lira olarak belirlediği tedavi masrafları için Türk Eğitim Sen Aydın Şubesi'nin girişimiyle Aydın Valiliği'nce yardım kampanyası başlatıldı. Burcu Doğan, eşinin sağlığına kavuşması için yardımseverlerden kampanyaya destek istedi.


 
Mücahit Doğan için Ziraat Bankası Bankasına Veli Yıldırım, Ayçin Sarı ve Gülfidan Kendirlioğlu adıyla 2647 şube koduyla TR 520001002647326802935004 iban nosu veya 32680293-5004 hesap numarasına yardım yapabilirler.

MÜCAHİT ÖĞRETMEN YARDIM KAMPANYASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DİAMOND CHALLENGE İLK KEZ TÜRKİYE’DE BÜYÜK ÖDÜL 100.000 $
DİAMOND CHALLENGE İLK KEZ TÜRKİYE’DE BÜYÜK ÖDÜL 100.000 $
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Pedagojik Formasyon' Uyarısı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Pedagojik Formasyon' Uyarısı