“EĞİTİMİ YILLARCA GERİYE GÖTÜREN UYGULAMALAR GÖRDÜK!”

Eğitim- İş Elazığ Şube Başkanı Hüseyin Selçuk, eğitim ve öğretim döneminin ilk yarıyılına kırıklarla dolu bir karne verdi!

“EĞİTİMİ YILLARCA GERİYE GÖTÜREN UYGULAMALAR GÖRDÜK!”
“EĞİTİMİ YILLARCA GERİYE GÖTÜREN UYGULAMALAR GÖRDÜK!” Admin

Eğitim- İş Elazığ Şube Başkanı Hüseyin Selçuk, 2019-2020 ilk yarıyılının sona ermesi ile birlikte eğitim- öğretim dönemine ilişkin bir değerlendirmede bulundu. Başkan Selçuk, “ Vaatler, sözler eşliğinde başlayan ve maalesef bizleri hiç yanıltmayacak kadar kötü geçen 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Döneminin ilk yarıyılı sona ermiştir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Türkiye’nin eğitim sisteminin tamamını, tüm alt sistemleriyle birlikte geleceğe hazırlayacağız” diyerek ilk ders zilini çaldığı dönem, eğitimi geleceğe taşımak bir yana dursun, yıllarca geriye götüren uygulamalara sahne olmuştur” diyerek son derece ciddi bir iddia ortaya attı hem de karamsar bir tablo çizdi.

 

Eğitim- İş Elazığ Şube Başkanı Hüseyin Selçuk, 2019-2020 ilk yarıyılının sona ermesi ile birlikte eğitim- öğretim dönemine ilişkin bir değerlendirmede bulunduBaşkan Selçuk, son derece karamsar bir tablo çizerek, eğitim ve öğretim anlamında ciddi sıkıntılar olduğunu belirtti. Başkan Selçuk,  bir nevi eğitim ve öğretim dönemimin ilk yarıyılına kırıklarla dolu bir karne verdi.

BAŞKAN SELÇUK, EĞİTİMDE CİDDİ SIKINTILARIN OLDUĞUNU BELİRTTİ

Eğitimde yaşanan sıkıntıları başlıkları ile aktaran Eğitim- İş Elazığ Şube Başkanı Hüseyin Selçuk  “ Okulun kapısından girmemesi gereken şiddet, eğitimin demirbaşı oldu. Ataması yapılmayan öğretmen sayısı can alacak kadar arttı.  Bu eğitim döneminde de liyakate rastlanamadı.  Tarikatların korunduğu beslendiği bir dönem oldu. Akademi, bilimin kalesi değil AKP’nin gözcü kulesi oldu.  Üniversitelerin başarı oranları daha da utanç verici hale geldi.  İmam Hatip dayatmaları acı meyvelerini vermeye başladı. Eğitimin bütçesi kısıldı, bilimsel eğitim bir lüks oldu.  Değiştirilen okula başlama yaşı yine değiştirildi. Seçmeli derslerde aynı gerici senaryo sahnelendi. LGS ve YKS birer mağduriyet çarkı oldu, on binleri ezdi. Öğretmenin yüzü kamuda da özelde de gülmedi. Taşımalı eğitim sürdü, okullaşma oranı utandırdı. Öğrenciler eğitimden kopartıldı” diyerek bu tarz sorunlar olduğunu iddia etti.

“EĞİTİM ENKAZI TOPARLANAMAZ HALE GELMEKTEDİR”

Eğitim-İş olarak MEB’e çağrıları olduğunu ifade eden Selçuk, “Eğitimin paydaşlarından göstermelik olarak görüş almak yerine, bu hastayı nasıl tedavi edeceğimiz konusundaki fikirlerimize gerçek anlamda kulak vermelisiniz. Durum ağırlaşmakta, enkaz toparlanamaz hale gelmektedir. Bu eğitim döneminin gerici politikaların son bulması için bir milat olacağını umuyor, aksi taktirde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri olarak tüm benliğimizle gerici politikalarınıza karşı mücadeleyi sürdüreceğimizi ilan ediyoruz! Tüm bu ezici tabloya, mesleğin itibarsızlaştırılmasına, baskılara rağmen bu eğitim öğretim döneminde de öğrencilerine bilimi ve hayatı öğretmek için çabalayan eğitimcilerimize teşekkür ediyor, “geçmiş olsun” diyoruz!” diyerek açıklamasını tamamladı.

Haber: Kübra TÜRKAN

Elazığ Fırat Gazetesi

 

EĞİTİM İŞ ELAZIĞ MEB MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM HÜSEYİN SELÇUK
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti