Devlet okulunda Atatürk posterinin üzerini kapattılar, cübbeli, sarıklı etkinlik düzenlediler

'FETÖ'den alınıp Milli Eğitim Bakanlığına geçen Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin spor salonunda yapılan cübbeli sarıklı Sıla Vakfı toplantısında Atatürk posterinin üzeri kapatıldı.

Devlet okulunda Atatürk posterinin üzerini kapattılar, cübbeli, sarıklı etkinlik düzenlediler
Devlet okulunda Atatürk posterinin üzerini kapattılar, cübbeli, sarıklı etkinlik düzenlediler Admin

İzmir'de yılbaşında bildiri dağıttıkları için "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle" suçlanıp haklarında şikayet dilekçesi verilen Sıla Vakfı, önceki gün İzmir'de toplantı düzenledi.

KHK ile kapatılan ve binasına el konulan FETÖ'ye ait Yamanlar Koleji (şimdiki adı Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi) spor salonundaki etkinlikte Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de konuşma yaptı. Cübbe ve sarıklı yüzlerce kişinin katıldığı toplantıda tekbirler getirildi.

Mansetturkiye.com'un haberine göre, liderliğini Mahmut Ustaosmanoğlu'nun, sözcülüğünü ise kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca'nın yaptığı cemaata bağlı olan Sıla Vakfı'nın devletin okulunu nasıl, ne şartlarda kiraladığı ise henüz bilinmiyor.

Öte yandan etkinlikte salondaki Atatürk posterlerinin üzeri de kapatıldı. 

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İzmir Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesinin resmi tatil günlerinde özel etkinlikler için de kullanılmakta olan çok amaçlı salonunda bir sivil toplum kuruluşu tarafından özel bir program gerçekleştirilmiştir. Söz konusu programda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün posterinin üzerinin kapatılmasıyla ilgili olarak Bakanlığımız maarif müfettişleri tarafından inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

MEB OKUL YAMANLAR FETÖ İMAM HATİP LİSE CEMAAT ATATÜRK SAYGISIZLIK AÇIKLAMA
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti