ÖĞRETİCİ: HİZMET BÖLGELERİ, ALANLARI VE PUANLARI YENİDEN SINIFLANDIRILMALIDIR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, okulların hizmet bölgeleri, alanları ve puanları ile ilgili açıklama yaparak

ÖĞRETİCİ: HİZMET BÖLGELERİ, ALANLARI VE PUANLARI YENİDEN SINIFLANDIRILMALIDIR
ÖĞRETİCİ: HİZMET BÖLGELERİ, ALANLARI VE PUANLARI YENİDEN SINIFLANDIRILMALIDIR Admin

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, okulların hizmet bölgeleri, alanları ve puanları ile ilgili açıklama yaparak ‘aynı ilçede hatta aynı mahallede bile okulların çalışma koşulları ve fiziki altyapısının farklı olabileceğini’ belirterek ‘bu nedenlerle hizmet bölgeleri, alanları ve puanları yeniden sınıflandırılmalıdır’ dedi.

Öğretmenlerin atama ve yer değiştirmelerinde esas alınan 3 hizmet bölgesi ve 6 hizmet alanı bulunmaktadır. Bilindiği gibi bu hizmet bölgesi ve alanına göre de hizmet puanı alınmaktadır. Zaman zaman hizmet bölgesi, hizmet alanı ve hizmet puanlarında küçük değişiklikler yapılsa da bölge, alan ve puanlarda adaletsizlikler görülmektedir. Aynı il, aynı ilçe hatta aynı mahalledeki okullar arasında bile fiziki ortam ve çalışma koşulları açısından uçurumlar görülebilmekte iken hali hazırda olan uygulamada ise bırakın aynı mahalleyi genellikle aynı ilçedeki okulların hepsi aynı hizmet bölgesi, alanı ve puanına sahiptir. Hatta büyükşehirlerde bile istisnalar haricinde tüm ilçelerdeki okullar aynı hizmet puanına sahiptir. Bu nedenlerle hizmet bölgeleri, hizmet alanları ve hizmet puanları yeniden sınıflandırılmalı; diğerlerine göre dezavantajlı olan okullarda çalışan öğretmenlerimize daha fazla hizmet puanı verilmelidir. Hali hazırda uygulanan zorunlu hizmet ek puanı ise zorunlu hizmette çalışan tüm öğretmenlere verilmelidir.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

Anadolu Eğitim Sen Mehmet Alper Öğretici
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti