YILLIK ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

Aralık ayı enflasyon oranı açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu her ayın başında bir önceki ayın enflasyon rakamlarını duyuruyor. Aralık ayı enflasyon rakamları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Enflasyon, Aralık 2019'da yüzde 0,74 artarken, yıllık bazda yüzde 11,84 oldu.

YILLIK  ENFLASYON  RAKAMLARI  AÇIKLANDI
YILLIK  ENFLASYON  RAKAMLARI  AÇIKLANDI Admin

Aralık enflasyon rakamları ile ilgili son dakika açıklaması araştırılıyor. TEFE TÜFE enflasyon oranı son dakika açıklandı mı? Her ay başında bir önceki ayın enflasyon rakamları açıklanıyor. TÜİK tarafından yapılan resmi açıklamanın ardından birçok zam oranı belli oluyor. AA Finans'ın, TÜİK tarafından 3 Ocak 2020'de açıklanacak aralık ayı enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi, 14 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. İşte detaylar..

ARALIK ENFLASYON ORANI AÇIKLANDI

Enflasyon, Aralık 2019'da yüzde 0,74 artarken, yıllık bazda yüzde 11,84 oldu.

ARALIK ENFLASYON BEKLENTİSİ AÇIKLANDI

TÜİK tarafından 3 Ocak 2020'de açıklanacak aralık ayı enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi, 14 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

Ankete göre, ekonomistlerin aralık ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 0,45 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin aralık ayı için enflasyon beklentileri en düşük yüzde 0,20, en yüksek yüzde 0,65 aralığında yer aldı.

Ekonomistlerin aralık ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına (yüzde 0,45) göre, bir önceki ay yüzde 10,56 olan yıllık enflasyonun yüzde 11,51'e çıkacağı hesaplanıyor. Enflasyon kasımda bir önceki aya göre yüzde 0,38 artış göstermişti.

YILLIK ENFLASYON 2019 ENFLASYONU TÜFE TUİK TEFE MEMUR ZAM MAAŞ
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
O ülkede okulların açılmasıyla kapanması bir oldu!
O ülkede okulların açılmasıyla kapanması bir oldu!