31 Aralık Salı Kar Tatili Olan İllerimiz

Yarın okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor. 31 Aralık Salı okullar tatil olacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun bazı bölgelerinde kuvvetli kar yağışı gerçekleşecek. Havaların soğumasıyla birlikte başlayan kar yağışları nedeniyle 30 Aralık’ta bazı illerde okullar tatil edildi. Peki salı günü de tatil olacak mı?

31 Aralık Salı Kar Tatili Olan İllerimiz
31 Aralık Salı Kar Tatili Olan İllerimiz Admin

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu uyarılarını güncel olarak yayınlıyor. Bu uyarılara göre vatandaşlar önlemlerini alıyorlar. MGM tarafından yapılan son dakika duyurusunda bazı illerde yoğun kar yağışının olacağı vurgulandı.

31 ARALIK'TA OKULLARIN TATİL ODLUĞU İLLERİMİZ

Akşam saatlerinde Eskişehir ve Bilecik'te etkisini arttıran kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu. Bazı ilçe ve köylerde yoğun kar nedeniyle eğitim ve öğretime ara verildi. Öte yandan, bir tatil haberi de Bilecik'ten geldi. Peki, yarın nerelerde okullar tatil? İşte, 31 Aralık kar tatilinin olduğu iller.

BURDUR'DA TAŞIMALI EĞİTİME KAR TATİLİ

Burdur'un kırsal bölgelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı. İl Mili Eğitim Müdürü Emre Çay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Valilik makamınca alınan karar doğrultusunda, kar yağışı nedeniyle köy yollarımızda ulaşımda yaşanan aksamalardan dolayı il merkezine bağlı taşıma merkezi olan köy okullarımızda eğitime bir gün süreyle ara verilmiş, il merkezindeki okullarımıza köylerimizden taşımalı olarak gelen öğrencilerimizin bir gün izinli sayılmasına karar verilmiştir" dedi.

ESKİŞEHİR'İN 2 İLÇESİNDE EĞİTİM ÖĞRETİME ARA

Eskişehir'de Seyitgazi ilçesinden sonra Mihalıççık ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.

Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonrasında özellikle ilçelerde kar kalınlığının artması hayatı olumsuz etkiliyor. Seyitgazi ve Mihalıççık ilçelerinde ve köylerinde yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında eğitim ve öğretime yarın 31 Aralık 2019 tarihinde bir gün süreyle ara verildi. Kar yağışının yoğun olduğu iki ilçede öğrenciler yarın kar tatili yapacak. Alınan bilgiye göre, kar yağışının etkisine göre il geneli ve diğer ilçelerde eğitim ve öğretime ara verilip verilmemesine ilerleyen saatlerde belirleneceği öğrenildi.

BİLECİK'TE KAR TATİLİ


Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
İlçe genelinde bugün etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kaymakam Hasan Yaman, yapılan son değerlendirmeler sonrasında Vali Bilal Şentürk ile görüştü. Yapılan görüşmenin ardından ilçe genelindeki tüm okullarda yarın okulların bir gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

İZMİR

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe genelinde ulaşıma kapalı yol bulunmadığını, taşımalı eğitim ile kırsaldan Tire merkeze gelen öğrenciler için eğitime 31 Aralık Salı ara verildiğini bildirdi.

.

KONYA

31 Aralık Salı günü ise Konya'nın Hadim ve Taşkent ilçesindeki okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

.

METEROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

 «31 Aralık, Salı1 Ocak, Çarşamba2 Ocak, Perşembe3 Ocak, Cuma4 Ocak, Cumartesi» 

 

31 Aralık, Salı 1 Ocak, Çarşamba
2 Ocak, Perşembe 3 Ocak, Cuma
4 Ocak, Cumartesi

KAR TATİLİ OKUL TATİL KIŞ KAR ENGELİ METEROLOJİ HAVA DURUMU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zülfü Livaneli ve eşi koronavirüsü yendi
Zülfü Livaneli ve eşi koronavirüsü yendi
'Sürü bağışıklığı' uygulamaya kalkan Britanya Başbakanı Boris Johnson da koronavirüse yakalandı
'Sürü bağışıklığı' uygulamaya kalkan Britanya Başbakanı Boris Johnson da koronavirüse yakalandı