Milli Eğitim ‘hafız öğretmen’ arıyor

Milli Eğitim ‘hafız öğretmen’ arıyor
Milli Eğitim ‘hafız öğretmen’ arıyor Admin

Milli Eğitim, ‘hafız öğretmen’ arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgilerine ihtiyaç duyulduğunu belirterek il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden “hafız öğretmenlerin” belgelerini istedi. Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre, Bakanlık, taşra teşkilatından hızla hafız öğretmenlerin tespit edilerek MEBBİS e-personel sistemine işlenmesi talimatı verdi. 

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz imzalı ve 13 Aralık tarihli “Hafız Öğretmenlerin Hafızlık Belgeleri” başlıklı yazıda, MEB’in “yetenek” tanımı da gözler önüne serildi. 

HAFIZ ÖĞRETMENLER ARANIYOR
Bakanlıktan gönderilen yazıda, “Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde mesleki yeterliliğe sahip ve farklı yetenekleri olan öğretmenlerin bilgisine ihtiyaç duyulduğu” vurguladı. Bu kapsamda MEB Personel Genel Müdürlüğü’nden Kuran’ı bütünüyle ezbere bilen öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) bünyesinde ayrı bir bölüm açılması talebi olduğu aktarıldı.

‘HIZLA TAMAMLAYIN' TALİMATI
Personel Genel Müdürlüğü’nün de bakanlığın e-personel bölümünde hafızlık için “Mesleki Belge/Sertifika Bilgileri” ekranı açıldığını belirten yazıda, hafız öğretmenlerin hafızlık belgelerinin sisteme işlenmesi talimatı verildi. Tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla okullara ve öğretmenlere duyurulan yazıda Genel Müdür Yılmaz, “Söz konusu belgelerin e-personel modülüne giriş işlemlerinin başlandığına dair öğretmenlere duyuru yapılması ve belge giriş işlemlerinin azami sürede tamamlanması”nı istedi. 

meb hafız öğretmen
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteler açılabilecek mi? Dersler uzaktan mı? YÖK ne karar aldı?
Üniversiteler açılabilecek mi? Dersler uzaktan mı? YÖK ne karar aldı?
Öğretmenevleri Twitter'da Gündem Oldu
Öğretmenevleri Twitter'da Gündem Oldu