TEKİRDAĞ’DA EĞİTİME PARDUS ENGELİ

Tekirdağ’da okullarda akıllı tahtalara Windows yerine yerli yazılım Pardus’un yüklenmesi öğretmen ve nedeniyle okullardaki akıllı tahtaları kullanamıyor.

TEKİRDAĞ’DA EĞİTİME PARDUS ENGELİ
TEKİRDAĞ’DA EĞİTİME PARDUS ENGELİ Admin

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, “Süleymanpaşa ilçe milli eğitim müdürlüğü cumartesi pazar demeden okullara girerek akıllı tahtaların yazılım programlarını değiştirmiş. Çalışmalar hızla devam ediyor. Akıllı tahtalara Pardus yazılımı yükleniyor, Windows yazılımlar iptal ediliyor. Öğretmenlerden habersiz okullara girilip tahtalara format atılıyor. Öğretmenlerin tüm materyalleri yok oluyor. Öğretmenlerin yıllardır biriktirdiği hazırlıklar bir çırpıda siliniyor” dedi.

ZAMANLAMASINI ELEŞTİRİYORUZ

Eren, “Pardus etap programı bildiğim kadarıyla Türkçe bir yazılım. Bundan 5-6 yıl önce bu programa geçilecekti. Ancak o günlerde Bill Gates Türkiye’yi ziyaret etmiş, Windows yazılımının kullanımını uzatmıştı. Herhalde süre doldu ve bu Türkçe yazılıma geçiliyor. Hamle doğru olsa bile eleştirimiz zamanlaması ve gerekli eğitimin öğretmenlere verilmemiş olmasıdır. Öğretmenler şaşkınlık içindedir. Ders anlatımlarında kullandıkları materyalleri kullanamaz duruma gelmişlerdir. Oysa eğitim ve öğretimin en verimli zamanlarını yaşıyoruz” diye konuştu.

Eren, “İlçe müdürlüğü böyle bir zamanlamayı neden kullanıyor? Binlerce çocuk bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Bu çalışmaların yaz dönemine bırakılması ara tatillerde de öğretmenleri bu konuda eğitmelerini talep ediyoruz. Yapılan iş zamanlama acısından yanlıştır. Derslerin verimi düşmektedir. Milli eğitim ben yaptım oldu mantığını çok seviyor. Bilgi paylaşımını yetki paylaşımı olarak görüyor. Yığınla sorun arkasında bırakarak, kırıp dökerek iş yapıyor. Sınıflarda akıllı tahtadan başka bir tahta olmadığını hatırlatayım. İlgilileri konuyla ilgilenmeye davet ediyorum” dedi.

tekirdagodak.com

tekirdağ eğitim eğitim iş şube başkanı hüseyin eren akıllı tahta süleymaniye ile milli eğitim müdürü pardus öğretmen öğrenci bill gates meb okul sınıf
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteler açılabilecek mi? Dersler uzaktan mı? YÖK ne karar aldı?
Üniversiteler açılabilecek mi? Dersler uzaktan mı? YÖK ne karar aldı?
Öğretmenevleri Twitter'da Gündem Oldu
Öğretmenevleri Twitter'da Gündem Oldu