EMMY EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ HALUK BİLGİNER'E

Haluk Bilginer Türkiye’ye ödül sevinci yaşattı. Usta oyuncu, bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri’nde‘en iyi erkek oyuncu’ seçildi. New York’taki törende ödülünü alan Bilginer, “Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için mutluyum” dedi.

EMMY EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ HALUK BİLGİNER'E
EMMY EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ HALUK BİLGİNER'E Admin

ULUSLARARASI Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi’nin ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerini seçtiği ‘Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ödül alan ilk Türk, Haluk Bilginer oldu. Bu yıl 47’ncisi düzenlenen organizasyonda ödüller, dün sabaha karşı New York’ta yapılan törenle sahiplerine verildi. Bilginer, yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, Puhu TV’de yayınlanan 12 bölümlük “Şahsiyet” dizisindeki rolüyle ‘en iyi erkek oyuncu’ ödülüne layık görüldü.
Başrolünü üstlendiği “Şahsiyet” dizisinde, kendisine Alzheimer tanısı konulduktan sonra yıllardır ertelediği bir cinayeti işlemeye karar veren Agâh Beyoğlu’nu canlandıran Haluk Bilginer, üstün performansıyla Uluslararası Emmy Ödülleri jürisinin en beğendiği aktör oldu.

TÜRKÇE SELAMLADI

Haluk Bilginer, New York’taki Hilton Otel’de düzenlenen ödül törenine “Şahsiyet”in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay’la birlikte katıldı. Adı açıklandığında ödülünü almak için sahneye çıkan oyuncu, konuşmasına Türkçe “Merhaba” diyerek başladı ve İngilizce devam etti: “Beni bu değerli ödüle layık gören Akademi’ye teşekkür ediyorum. Bu projenin yapılmasına imkân veren muhteşem ekibi sahneye çağırmamda bir sakınca yoktur sanırım: Kerem Çatay, Onur Saylak, Hakan Günday. Onlarla çalışmak benim için büyük onurdu. Dizimiz adalet ve amnezi (belleksizlik) üzerineydi. Bireysel amnezi değil, ülke olarak, toplum olarak amnezi. İçinde yaşadığınız toplumun amneziden mustarip olmadığından emin olun.”

HEYKELE BAYILDIM

Bilginer yaptığı açıklamada ise şunları söyledi: “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum, ülkem adına da. Herkes gördükleri şeyden çok mutlu. Birçok jüri üyesi tören öncesinde gelip tebrik etti. Hatta tören öncesinde tebrik etmelerini etik bulmadım. Ama binlerce kişi oyunu vermiş geçmiş, sonucu bilmiyorlar. Yüzlerce Akademi üyesi oy vermiş, ben sayamadım. Heykele bayıldım. Güzel değil mi?”

EMMY HALUK BİLGİNER EN İYİ ERKEK OYUNCU
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti