2019 Başöğretmenlik Onur Ödülümüz Sayın Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU’na verildi

Anadolu Eğitim Sendikasının 2005 yılından başlayarak gelenekselleştirdiği Başöğretmenlik Onur Ödüllerinin 15. si, Başkent Öğretmenevinde yapılan törenle Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU’na verildi.

2019 Başöğretmenlik Onur Ödülümüz Sayın Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU’na verildi
2019 Başöğretmenlik Onur Ödülümüz Sayın Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU’na verildi Admin

AES Onur Kurulunun teklifi ve Yönetim Kurulunun kararıyla 2019 yılı Başöğretmenlik Onur Ödülüne layık bulunan Necati CEMALOĞLU, öğretmen dostları ve öğrencileri yanında sendika temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen törende ödülünü aldı. AES Merkez Yönetim Kurulu üyeleri dışında, AES Onursal Başkanı ve Başöğretmenlerimizden Cansel Güven, Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Bayram Zengin, ve BASK’a bağlı sendika Genel Başkanları, Önceki yıllarda Başöğretmen ödülü alan Refik Saydam, Anadolu Eğitim Sendikasının çeşitli il ve ilçe temsilcileriyle kurucu üyeleri ve Necati CEMALOĞLU’nun sevenleri ödül törenine katıldılar.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Necati CEMALOĞLU’nun özgeçmişini içeren sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Gösterim sonunda ödül takdimi için Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Sayın Mehmet Alper ÖĞRETİCİ söz aldı. ÖĞRETİCİ, konuşmasında bu ödülün her yıl ulusal boyutta,  Atatürk öğretisi ile cumhuriyetimizin temel ilkelerine bağlı kalarak aydınlık nesiller yetiştiren, öğretmenlere ilham veren tek bir kişiye takdim edildiğini, Necati CEMALOĞLU’un da bu ödülü  hak ettiğini söyledi. Öğretmenlik mesleğinin ülkenin geleceğini şekillendirmede en önemli etken olduğunun altını çizen AES Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, böyle kutsal bir görevi yapan öğretmenlerin her yıl 24 Kasım’da hakkı ödenmez diyerek hakkını vermemenin anlaşılabilir bir durum olmadığını belirtti. ÖĞRETİCİ, Anadolu Eğitim Sendikası olarak öğretmenlerin sorunlarını gündeme getirmek, çözmek için mücadele ettiklerini söyledi. Öğretmen yetiştirmenin de önemine vurgu yapan ÖĞRETİCİ, “ Öğretmen yetiştirmek de eğitime adanmış insanlar sayesinde oluyor. Biz AES olarak bu yılki Başöğretmenlik Onur Ödülümüzü eğitimin her kademesinde çalışarak ve öğretmen yetiştirerek eğitime hizmet eden Sayın Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU’na veriyoruz. Kendisini tebrik ediyorum.” dedi.

Ödül tesliminde duygulu anlar yaşanırken bir teşekkür konuşması yapan Necati CEMALOĞLU, bu özel ödül için Anadolu Eğitim Sendikasına müteşekkir olduğunu belirterek “ Bu dünyaya öğretmen olmak için gönderilmişim. Ders vermek, öğrencilerime hep yeni bir şeyler anlatmaktan hiç yorulmadım, yorulmayacağım da. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda devletime ve milletime hizmet edeceğim. Eğitim hiç kimseye bırakılamayacak kadar milli bir meseledir. Cemaat, tarikat ya da siyasi görüşün etkili olduğu bir sistem altından kalkılamayacak sonuçlar doğurur.” dedi Öğretmenlik yaptığı yıllardan da anılarını paylaşan Necati CEMALOĞLU, Anadolu Eğitim Sendikası’nın bu ödüller vesilesi ile kaybetmeye yüz tutan eğitim dünyasının duygu uzaklaşmasına engel olduğunu ve kendisine böyle bir ödülü layık görmelerinden mutluluk duyduğunu kaydetti.

Ödülünü Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ'nin elinden alan Prof Dr. Necati CEMALOĞLU, katılımcılar tarafından coşkuyla alkışlandı.

Törenin sonunda Necati CEMALOĞLU’nun arkadaşları ve öğrencileri duygularını paylaştılar.

Sayın Prof Dr. Necati CEMALOĞLU’ nu kutluyor, eğitim ve eğitimciden yana çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Törenimize katılım gösteren kıymetli misafirlerimize ve çiçek gönderen İlksan Yönetim Kurulu başkanı sayın Tuncer YILMAZ 'a teşekkür ederiz...

 

 Anadolu Eğitim Sendikası

anadolu eğitim sen başöğretmen onur ödülü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti