Konya Valisi Açıklama Yaptı

24 Kasım Öğretmenler gününde Konya'da düzenlenen törende oturuşunu beğenmediği öğretmeni azarlayan Vali'den açıklama geldi

Konya Valisi Açıklama Yaptı
Konya Valisi Açıklama Yaptı Admin

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle  tüm yurtta resmi törenler düzenlendi.Konya'da Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Konya Valisi Cüneyit Orhan TOPRAK karşısında oturan kişiye;

 

-Birader sen öğretmen misin? diye sormuştu

 

Karşısında oturan kişinin Valinin sorusuna başı ile onaylaması ile Vali;

 

-O zaman öğretmen gibi oturda görelim,Allah Allah...

 

diyerek sinirlenmiş ve karşısındaki kişiyi azarlamıştı.

 

Kamuyonda derin üzüntüye olan sosyal medyada tepkilerden dolayı Konya Valisi bir açıklama yayınladı;

 

 

 

Basın Duyurusu

 

 

 

Bugün Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen ve çok güzel geçen program esnasında maalesef üzücü bir gelişme yaşanmıştır. Programdaki konuşmam sırasındaki protokolde oturan bir kişinin oturma biçiminin asgari nezaket ölçülerinin çok ötesinde olması üzerine, kendisine öğretmen olup olmadığını sordum. Şahsın, başıyla olumlu işaret yapmasından sonra bir uyarım oldu. Ülkemize, bizlere ve tüm insanlığa emeği olan bütün öğretmenlerimizin bu kadar önemli bir günde yerel muhabir olduğunu öğrendigimiz bir kişiden dolayı böyle bir durumla karşılaşmaları beni de derinden üzdü. Çok büyük bir heyecan ve mutlulukla geldiğimiz törende öğretmen olmasa dahi bu tip bir oturuş şekli orada bulunan herkese karşı da uygun görülemezdi. Program yaklaşık ikibin öğretmenimizin bulunduğu ortamda çok coşkulu, mutlu ve heyecanlı şekilde devam etmiştir. Herşeye rağmen Konya'nın Ögretmenler Gününde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekraren kamuoyuna bildirir saygılar sunarım.

 

 

 

Cüneyit Orhan TOPRAK

 

Konya Valisi

 

Konya Valisi geçtiğimiz 10 Kasım törenlerinde saaat 09:05'te tüm ilde sirenler çalarken törendeki görevlilere bağırarak İstiklal Marşına geçin demiş,tören sonrasında da "Alın hepsini görevden alın" diye talimat verdiği basına yansımıştı.Oysaki Vali bey geçen yılda haksız yere görevlileri azarlamış 10 Kasımda önce iki dakikalık siren çalar ardından İstiklal Marşı okunur.

 

Bu yılda 24 Kasım töreninde öğretmen olduğunu söyleyen kişiye salonda bulunan yüzlerce kişi içinde Öğretmenler gününde azarlamaktan geri durmamıştır.

öğretmen konya vali Cüneyit Orhan Toprak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti