Vali Öğretmenler Gününde Öğretmeni Azarladı

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile düzenlenen programda karşısında ayak ayak üstüne atarak oturan öğretmene tepki gösterdi.

Vali Öğretmenler Gününde Öğretmeni Azarladı
Vali Öğretmenler Gününde Öğretmeni Azarladı Admin

Konya'da Selçuklu Kongre Merkezi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında yapılan törenlerde Vali Cüneyit Orhan Toprak, konuşmasını yapatığı esnada bacak bacak üstüne atmış bir öğretmene sert tepki gösterdi.

 

 

Sen öğretmen misin?

Vali Cüneyit Orhan Toprak, "Sen öğretmen misin? Öğretmen gibi bir otur da görelim. Böyle güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz. Beni değil arkadaşlarını rencide ediyorsun. Bana göre hava hoş. Biz halen ilkokul öğretmenimizin bize destur edindirdiği hareketlerle hayatımızı devam ettiriyoruz. Biz onu hareketleriyle örnek alıyoruz ve öyle öğretmenler görmek istiyoruz. Yalan mı arkadaşlar? Yalansa söyleyin" dedi.

Bütün yurtta olduğu gibi Konya’da da 24 Kasım törenlerle kutlandı

Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının ardından program Selçuklu Kongre Merkezi’nde devam etti.

Programda konuşma yapmak için kürsüye gelen Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak karşısında ilk sırada ayak ayak üstüne atarak oturan öğretmene sert tepki gösterdi.

Vali Toprak ismi açıklanmayan öğretmene “Sen öğretmen misin? O zaman öğretmen gibi otur da görelim. Bu kadar güzel bir günde güzel duygularla karşınıza geliyorum. Güzel bir hareketle karşılaşmıyorum. Valinin karşısında ayak dikip oturmak bana değil eğitim camiasına saygısızlıktır” dedi.

Vali Toprak tepkisini salonda bulunan diğer öğretmenlere “Arkadaşlar haksızsam haksız olduğumu söyleyin” diyerek sürdürdü.

Az sayıda katılımcının olduğu törende valinin tepkisinin alkış aldığı gözlendi.

Kimse Öğretmenleri Azarlamaya Hakkı Yoktur

Eğitim İş sendikası Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş YİĞİT olay ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı;

24 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen ünvanını kabul ettiği gündür.Böyle anlamlı bir günde Konya Valisi sıfatını üzerinde taşıyan bir kişi öğretmeni azarlamıştır.Bu haberi gören tüm öğretmenleri derinden üzmüştür.

Sayın Valiye şu tarihi olayı hatırlatmak isterim; “Kastamonu’da balo sırasında genç bir öğretmen valinin geldiğini görmez ve ayağa geç kalkar vali bunu kafaya takar ve bakanlar kadar bildirir bunu öğrenen Atatürk’ün dediği şudur: HEMEN VALİYİ GÖREVDEN ALIN YAPILACAK BU KADAR İŞİMİZ VARKEN GENÇ BİR ÖĞRETMENLE UĞRAŞAN VALİYLE BİR YERE GELİNMEZ.”

ÖĞRETMEN ŞAMAR OĞLANI DEĞİLDİR

Eğitim İş önceki dönem Genel Başkanı Veli Demir sosyal medyadan yaptığı paylaşımda yaşanan olaya tepki gösterdi.
Bugün Konya'da "Öğretmenler Günü Programında"bir öğretmenin oturuş şeklinden rahatsız olan Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak özel bir günde-öğretmenin kendi gününde-onlarca kişinin ve basının önünde öğretmeni çocuk gibi azarlamıştır.Öğretmen bir kusur,bir suç işlemişse gereğini yapar,soruşturma açarsınız.Öğretmen şamar oğlanı değildir.Öğretmeni itibarsızlaştırmaya kimsenin hakkı yoktur.
Değil vali;bakan,başbakan,cumhurbaşkanı da olsa öğretmene hakaret edemez.Bunu merak edenler Mustafa Kemal'in öğretmene nasıl davrandığını incelesinler.
Sayın Valiye Fakir Baykurt'un veciz deyişi ile sesleniyoruz:
"Öğretmenler egemen sınıfların uşağı ve çocuk avutucusu değildir.
Öğretmen yalvarmaz,
Öğretmen boyun eğmez,
Öğretmen el açmaz,
Öğretmen ders verir..."

konya valisi öğretmenler günü öğretmen azarladı meb ziya selçuk
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler 24 Ağustos'ta okulda olacak
Öğretmenler 24 Ağustos'ta okulda olacak
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı