Öğretmenler Göreve İade Edildi..

Çanakkale son bir aydır Bayramiç'te yaşanan skandallar ile anılıyor. Bayramiç ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk'ü anma

Öğretmenler Göreve İade Edildi..
Öğretmenler Göreve İade Edildi.. Admin

Çanakkale son bir aydır Bayramiç'te yaşanan skandallar ile anılıyor. Bayramiç ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk'ü anma gününde yaşanılan ihmalkarlıklar skandal boyutuna ulaşmıştı. Yaşanan skandallar nedeniyle Bayramiç Kaymakamlığı peş peşe soruşturma başlatmıştı. 10 Kasım töreninde sirenlerin erken çalınması nedeniyle iki öğretmen soruşturma sonucunda açığa alınmıştı. Skandalın iki öğretmenin üzerine yıkılması sonrasında başta Sendikalar olmak üzere siyasetçilerde tepki göstererek İlçe Milli Eğitim Müdürünün istifası isteniyordu.

 

İKİ ÖĞRETMEN GÖREVE İADE EDİLDİ

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım,  Eğitim-İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu  ve Bayramiç  Temsilcisi bugün Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir ile bir araya geldiler. Açığa alınan öğretmen Duygu Atabey  ve öğretmen Halil Akgün'ün görevlerine iade edilmelerini istediler. Kaymakam Gökdemir sendika temsilcilerine iki öğretmenin de kısa süre içerisinde görevlerine iade edilmeleri için yazı yazılacağını belirtti.

 

TÖRENLERDEN SORUMLU ŞUBE MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

Öte yandan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasın Atatürk'ü Anma günü törenlerini organizasyon sorumluları hakkında Çanakkale Valiliğinin de soruşturma başlattığı sendika temsilcilerine açıklandı. Çanakkale Valiliği yaptığı soruşturma sonucunda skandallardan sorumlu Bayramiç İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şenyurt Keçili'nin görevinden alındığı bilgisi Kaymakam Gökdemir tarafından sendika temsilcilerine söylendi.

AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENİN BABASI VEFAT ETTİ

Kaymakam Gökdemir ile görüşen sendika temsilcileri daha sonra Bayramiç  Yıldırım Akbulut  meydanında  Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım tarafından basın açıklaması düzenlendi. Sendika temsilcileri daha sonra açığa alınan  öğretmen Halil Akgün'ün babası Süleyman Akgün'ün vefatı nedeniyle Yahșiel Köyünde ikindi vakti kaldırılan cenaze törenine katıldılar.

İLGİLİ HABER

EĞİTİM İŞ:BAYRAMİÇ’TE ÖĞRETMENLERİN HAKSIZ YERE AÇIĞA ALINMASINI PROTESTO ETTİK

 

EĞİTİM İŞ:BAYRAMİÇ’TE ÖĞRETMENLERİN HAKSIZ YERE AÇIĞA ALINMASINI PROTESTO ETTİK

eğitim iş çanakkale bayramiç öğretmen şube müdürü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti