Eğitim Sen Kulüp Çalışmalarına Katılmama Kararı Aldı

Eğitim Sen Genel Merkezi sitesinden yapılan açıklamada kamu eliyle verilmesi gereken eğitimin dernek ve vakıflara devredilmesine üyelerinin katılmayacağı kararı alındığı belirtildi.

Eğitim Sen  Kulüp Çalışmalarına Katılmama Kararı Aldı
Eğitim Sen  Kulüp Çalışmalarına Katılmama Kararı Aldı Admin

Eğitim Sen Genel Merkezinden yapılan açıklamda;

Tüm öğrenciler için kamusal ve laik eğitim mücadelesini vazgeçilmez olarak gören Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu, üyelerinin, MEB’in çeşitli vakıf ve derneklerle yaptığı iş birliği sonucunda oluşturulan kulüp faaliyetlerine katılmaması kararı almıştır.

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan yaptığı açıklamada;"MEB’ in çeşitli vakıf ve derneklerle yaptığı iş birliği, protokoller sonucunda oluşturulan kulüp faaliyetlerine katılmama yönünde karar aldık.
Son imzalanan protokolle resmî ve özel öğretim kurumlarında kulüp çalışmalarını sürdürme yetkisinin MEB ve eğitimciler yerine TÜGVA’ ya devredilmesi hem mesleğimize hem de öğrencilerimizin eğitim hakkına yönelik en büyük haksızlıktır. Meslek hakkımızın ve öğrencilerimizin eğitim hakkının ihlâlidir.
Protokol ve iş birliklerinin anayasal suç olduğuna, kamusal eğitim hakkının ihlâli olduğuna dair kazanılmış davalarımıza rağmen yapılan uygulama hukuksuzluktur.
Mesleğimize, öğrencilerimizin eğitim hakkına sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

Kararı görmek için tıklayınız.

eğitim sen meb sosyal kulüp myk karar
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME TARİHLERİ NEDEN TEMMUZ VE AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK?
ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME TARİHLERİ NEDEN TEMMUZ VE AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK?
Geleceğin Einstein’ı Eren
Geleceğin Einstein’ı Eren