SKANDALIN FATURASI ÖĞRETMENLERE KESİLDİ

10 Kasım törenlerinde Çanakkale Bayramiç ilçesinde sirenler 5 dakika önce çalınmış,ardından ikinci kez 09:05'de sirenler çalınarak saygı duruşu yapılmıştı.

SKANDALIN FATURASI ÖĞRETMENLERE KESİLDİ
SKANDALIN FATURASI ÖĞRETMENLERE KESİLDİ Admin

Bayramiç'in Yıldırım Akbulut Meydanı'nda, 10 Kasım'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 86'ncı ölüm yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Saat 09.00 olduğunda sirenler çalarken, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Törenin 5 dakika erken yapıldığının anlaşılması üzerine, Kaymakam Sercan Gökdemir'in uyarısıyla saat 09.05'te ikinci kez sirenler çalındı, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından alandakiler, olayı protesto edip, organizasyonu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki gösterdi. Olayın ardından Kaymakam Sercan Gökdemir'in talimatıyla soruşturma başlatıldı. Devam eden soruşturma kapsamında, törende görevli öğretmenler H.A. ve D.A., ihmalleri olduğu gerekçesiyle açığa alındı.

10 Kasım törenlerine "Bayram" ifadesini kullanan ardından törenlerde zamansız siren çalınıp saygı duruşunda bulunulmasında kusuru bulunmayan İlçe Milli Eğitim Müdürünü haber yapmıştık.

"İKİ ÖĞRETMENE SORUMLULUĞU YIKMAK..."

Eğitim İş Çanakkale Şubesi Başkanı Ahmet Mantaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Asli sorumlu İlçe Milli Eğitim Müdürü ile sorumlu Şube müdürlerine dokunmayıp, iki Öğretmene sorumluluğu yıkmak bu ișin asli sorumlularını gözden kaçırmaktır… Elbet işin gerçekliği ortaya çıkacaktır…Töreni yöneten Eğitim-İş üyesi öğretmen Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine bağlı bir üyemizdir. Bayramiç Kaymakamlığı cambaza bak demeye çalışsa da, cambaza bakmayacağız.”

 

Mantaş açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Her iki olayda da soruşturmanın selametimi yoktu. Eğitim-İş Çanakkale Şubesi olarak makam yetkilerini ‘adamım’ tercihinde kullanan her kamu otoritesini reddediyoruz. Eğitim-İş üyesi Öğretmen ile sunucu Öğretmen masumdur.. Asli sorumluluk ilçe Milli Eğitim Müdürü ve ilgili Şube Müdürüdür. Kaymakamlık makamında olay günü tutulan tutanaklarda bu masumiyeti kanıtlamaktadır. Bayramiç Kaymakamlığını Eğitim-İş olarak uyarıyoruz.. Açığa alacaksanız ilçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürünü almalısınız. 10 Kasım Atatürk’ü Anma programındaki yaşanan olumsuzluklar öğretmenlere yüklenemez. Açığa alınan öğretmenler derhal görevlerine iade edilmelidir.”

BAYRAMİÇ’DE 10 KASIMDA SKANDAL

 

çanakkale bayramiç 10 kasım Atatürk ilçe milli eğitim müdürlüğü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler 24 Ağustos'ta okulda olacak
Öğretmenler 24 Ağustos'ta okulda olacak
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı
LGS’ye Giren Öğrencilerin %38’i Tercih Yapmadı