REHABİLİTASYON MERKEZİNDE ENGELLİ ÖĞRENCİYE DARP

Kayseri’de 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon Ve Aile Danışma Merkezi’nde akılalmaz bir olay yaşandı.Görevleri engelli öğrencileri rehabilite etmek olan öğretmenler engelli öğrenciyi darp etti.

REHABİLİTASYON MERKEZİNDE ENGELLİ ÖĞRENCİYE DARP
REHABİLİTASYON MERKEZİNDE ENGELLİ ÖĞRENCİYE DARP Admin

Rehabilitasyon merkezinde çekildiği iddia edilen görüntüde, oyuna alınmadığı için küsen zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından darp edildi. Öğrenci kalkmamakta ısrar edince yerlerde sürüklenip karga tulumba camdan içeri atıldı. 

Melikgazi ilçesinde bulunan 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde çekildiği iddia edilen görüntüde, zihinsel engelli bir öğrenci voleybol oynatılmadığı için küserek oturduğu yerden kalkmadı. Öğretmenler ve görevliler, öğrenciyi ikna etmeye çalıştı ancak oyuna alınmadığı için küsen öğrenci bir türlü yerinden kalkmadı.

Bir öğretmenin ’Kalkıyor musun içeri?’ diye sormasının ardından bir başka öğretmen ise yerdeki öğrenciye tekme vurarak, ’Kalkıyor musun kalkmıyor musun?’ diye çıkıştı. Öğrenci ağlayarak, ’Beni oynatmıyorsunuz’ deyince, tekme atan öğretmen, 'Oynatmıyorum, hoca benim oynatmıyorum’ diyerek öğrenciye kafa attı.

Soruşturma başlatıldı

Soruşturma başlatıldı

Görevliler ve öğretmenler, kalkmayan öğrenciyi kollarından ve bacaklarından tutarak karga tulumba kaldırarak pencereden içeri aldı ve perdeyi kapattı. Cep telefonu ile olayı görüntüleyen vatandaş ise, "Dövüyorlar çocuğu, halen içeriden ses geliyor" diyerek videoyu sonlandırdı.

Görüntünün ortaya çıkmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını bildirdi.

KAYSERİ MEB REHABİLİTASYON MERKEZİ ENGELLİ ÖĞRENCİ DARP ÖĞRETMEN İDARECİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA, TÜRKİYE`DE EĞİTİMİN GELDİĞİ ACI NOKTAYI GÖSTERMİŞTİR
PISA, TÜRKİYE`DE EĞİTİMİN GELDİĞİ ACI NOKTAYI GÖSTERMİŞTİR
Enflasyon Rakamlarına Göre Memurun Ek Zammı Belli oldu
Enflasyon Rakamlarına Göre Memurun Ek Zammı Belli oldu