ANTALYA’YA BAKAN GELİYOR, HOŞ GELİYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, bu yıl ilk defa uygulanmaya başlanan bir haftalık ara tatilde ilimize geliyormuş. Antalya’da ilk defa bir bakan ağırlarmış gibi heyecan, telaş ve hummalı çalışmalar başladı.

ANTALYA’YA BAKAN GELİYOR, HOŞ GELİYOR
ANTALYA’YA BAKAN GELİYOR, HOŞ GELİYOR Admin

            Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, bu yıl ilk defa uygulanmaya başlanan bir haftalık ara tatilde ilimize geliyormuş. Antalya’da ilk defa bir bakan ağırlarmış gibi heyecan, telaş ve hummalı çalışmalar başladı. Bize gelen duyumlara göre, eğitim kurumlarında eğitim çalışanlarının izinleri kaldırılmış, izindeki personelin ise izinlerinin iptal edildiği belirtilmiştir. Bu durumda hasta olmak bile yasaklanmış görünmektedir.   İldeki yetkililerin bakanı karşılamak adına etekleri tutuşmuş durumda. Okulların duvarları boyanmaya, süslemeler yapılmaya başlandı. Bu göstermelik okullar harika. Ama özünde değişen bir şey yok. Diğer okullar fakir, okullarımızda yeterli yardımcı personel yok, okul idareleri aile birlikleri yoluyla, maddi anlamda, velilere müracaat etmek zorunda. Bu şekilde göz boyamaya devam. Bakanımız ilimizin en güzel okullarında ağırlanacak, güzel pozlar verilecek Antalya’da, eğitim adına, her şey güzel denecek ama okullarımızda yine hiçbir şey değişmeyecek.

 

            Okulların ikili öğretim yaptığı, ücretli öğretmenlerin çalıştırıldığı, sınıf mevcutlarının kalabalıklığı, okullarda temizlik yapacak personelin olmadığı, birçok okulun tebeşir,  kâğıt gibi temel gereksinimleri alacak durumunun olmadığı ilimiz Antalya’da; eğitim sisteminden dolayı intihar eden öğrencilerin durumları, Suriyeli öğrenciler ve bunların kurum içindeki durumları, proje okullarındaki usulsüz ve keyfi atamalar, kişilere göre uygulanan ya da uygulanmayan disiplin ve idari cezaların giderek artması ve buna benzer birçok yakıcı sorunun kapağı bile açılmadan bakanımızın hoş bir seda ile ağırlanacağı,  kısacası “Antalya’da Her şey yolunda” mesajı yetkililer tarafından verilecek mi? Yoksa bu sorunlar masaya yatırılıp çözüm üretilecek mi? Merakla bekliyor ve takip ediyoruz.

 

            Antalya’nın da diğer illerde olduğu gibi eğitim konusunda birçok sorunu bulunmaktadır. Acaba bakanımız tüm sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek çözüm önerileri alacak mı? Bütün bu sorunların çözülmesi için bir çalışma yapılacak mı?

 

Eğitim İş Sendikası olarak sorunların diyalog ile çözülmesi konusunda ısrarcıyız.

Bakanımızın Antalya’ya gelmesini, eğitim konusunda yıllar öncesi olduğu gibi, Antalya’mızın marka olma ve ilklere imza atma yolunda bir kıvılcım olmasını temenni ediyoruz.

           

                                                                                 

                                                                                15.11.2019

                                                                                    Fatin ILTAR

                                                                                 Eğitim İş Antalya Şube Başkanı

 

EĞİTİM İŞ MEB MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK ANTALYA ŞUBE BAŞKANI FATİN ILTAR OKUL EĞİTİM ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ HİZMETLİ PERSONEL TEMİZLİK
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Öğrenciler İçin MEB'den Yeni Uygulama
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti
Dezenfektan üretimi sırasında yaralanan öğretmen vefat etti