Ara Tatilde Öğretmenlerin Alacağı Ekders Ücretleri İle İlgili Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı bu eğitim öğretim yılında ilk defa uygulanacak olan ara tatiller ile ilgili merak edilen öğretmenlerin ekders ücretleri ile ilgili açıklama yayınladı.

Ara Tatilde Öğretmenlerin Alacağı Ekders Ücretleri İle İlgili Açıklama
Ara Tatilde Öğretmenlerin Alacağı Ekders Ücretleri İle İlgili Açıklama Admin

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk defa uygulanacak olan ve ekders yönetmeliğinde yer almaması nedeniyle sendikalar ve haber siteleri tarafından gündeme getirilen öğretmenlere ara tatillerde ücret ödenip ödenmeyeceği konusundaki sorulara yaptığı açıklama ile cevap verdi.

KASIM AYI MESLEKİ ÇALIŞMA DÖNEMİ EK DERS AÇIKLAMALARI

1-) ücretli öğretmenlerin, mesleki çalışma döneminde ücret almalarına ilişikin yasal düzenleme bulunmadığından 18-22 kasım 2019 ara tatilinde ücreli öğretmenler, mesleki çalışma programına katılmayacak ve ücretli öğretmenlere ek ders ödemesi yapılmayacaktır.

2-) ücretli öğretmenler ara tatilden sonra görevlerine devam edecekleri için SGK çıkışı yapılmayacaktır. Sadece 18-22 kasım tarihleri arasında ek ders ödemesi yapılmayacaktır.

3-)kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlere 18-22 kasım haftasında haftalık 15 saat ek ders ödemesi yapılacaktır. Bunun dışında 18-22 kasım haftasında öğretmenlere ek ders ödemesi yapılamaz.

(NOT: şuan ek ders esaslarına halen ara tatil ibaresi eklenmemiştir. Bu eksiklik en kısa zamanda giderilmeli ve ek ders esaslarına eklenmelidir.)

4-) idareciler ara tatil haftasında nöbet ücreti ve ikili eğitim ilave 2 saat ek ders ödemesi yapılmayacaktır.

5-) 18-22 kasım 2019 ara tatil öncesi ve sonrasını içeren hafta sonu günlerinde (16-17 kasım ve 23-24 kasım) okulun destekleme ve yetiştirme kurs planlamasında bu günlere yer verilmiş ise o günler kurs yapılabilir.

6-) 18-22 kasım 2019 ara tatil öncesi ve sonrasını içeren hafta sonu günlerinde (16-17 kasım ve 23-24 kasım) planlamada yer alıyor ise destek eğitim, İYEP,Egzersiz , belleticilik vb diğer çalışmalar yapılabilir  ve ek ders ödemesi yapılır.

7-) branşı özeL eğitim olan öğretmenlerin 18-22 kasım ara tatilinde mesleki çalışma dönemi ücretleri yine %25 fazla ödenir.

 

MEB ÖĞRETMEN ARA TATİL EKDERS ÖDEME SEMİNER DKY ÖZEL EĞİTİM ÜCRETLİ KADROLU SÖZLEŞMELİ
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME TARİHLERİ NEDEN TEMMUZ VE AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK?
ÖĞRETMENLERİN YER DEĞİŞTİRME TARİHLERİ NEDEN TEMMUZ VE AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK?
Geleceğin Einstein’ı Eren
Geleceğin Einstein’ı Eren